Bakan Avcı Okul İnşaatını Gezdi

MİLLİ Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Eskişehir'de depreme dayanıklı olmadığı gerekçesiyle yıkılıp yerine yenisi yapılan Hacı Süleyman Çakır Anadolu Lisesi inşaatını gezdi.

Öğretmenler 05.10.2015, 22:44
Bakan Avcı Okul İnşaatını Gezdi

(DHA)- MİLLİ Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Eskişehir'de depreme dayanıklı olmadığı gerekçesiyle yıkılıp yerine yenisi yapılan Hacı Süleyman Çakır Anadolu Lisesi inşaatını gezdi.

Bakan Nabi Avcı, Eskişehir Valisi Güngör Azim Tuna ile birlikte Arifiye Mahallesi İki Eylül Caddesi'ndeki Hacı Süleyman Çakır Anadolu Lisesi inşaatında incelemelerde bulunarak çalışmalar hakkında bilgi aldı. Avcı, bin öğrenci kapasiteli lisenin bu yıl içerisinde tamamlanarak hizmete gireceğini söyledi. Merhum Hacı Süleyman Çakır'ın Eskişehir'e birçok eserler kazandırdığını belirten Avcı şöyle konuştu:

"Hacı Süleyman Çakır Eskişehir'de yine pek çok sağlık kuruluşuna, hastaneye katkıları olan bir hayırseverimizdi. Allah gani gani rahmet eylesin. Buradaki Hacı Süleyman Çakır Kız Lisesi bina olarak miadını doldurmuştu. Bu yıl içerisinde burada Hacı Süleyman Çakır Lisesi, Hacı Süleyman Çakır'ın vasiyetine uygun olarak hizmetlerine daha genişlemiş, daha donanımlı olarak devam edecek. Eskişehir'de 27 dersliği, fizik, kimya, bilgisayar laboratuarı, iş atölyesi, kütüphane, konferans salonuyla bin öğrenciye hizmet verecek çok güzel bir okul kazanacak."

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@