Aydın'da 60 Öğretmen Göreve Başladı

2015 Yılı Eylül Döneminde İlimize Atanan 60 Öğretmen, İlimize Gelerek Yeni Görevlerine Başladılar.

Öğretmenler 19.09.2015, 02:33
Aydın'da 60 Öğretmen Göreve Başladı

Aydın’a yeni atanan öğretmenler, Aydın Şehirlerarası otobüs terminalinde İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından görevlendirilen rehberlerimiz tarafından karşılanarak servis arabalarımız ile Aydın Öğretmenevine getirildiler. Öğretmenevinde yapılan görev tebliğ iş ve işlemlerinin ardından İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Pervin TÖRE tarafından kabul edildiler.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Pervin TÖRE ilimize yeni atanan genç öğretmenlere, ilimizin eğitimdeki yeri ve durumu hakkında bilgiler verdikten sonra şöyle seslendi. Diğer mesleklerden çok farklı olan Bu meslekte yorulmadan usanmadan yılmadan ve sevginizi katarak çalışmalısınız. İdealleriniz yüksek tutarak, Değişim ve gelişime ayak uydurup kendinizi sürekli geliştiriniz. Başarılı öğrenciler yetiştirebilmeniz için öncelikle kendinizi geliştirmelisiniz. Bir öğrenciye kıllık kıyafetinden dolayı ya da okula geç gelmesinden dolayı yargılamadan önce o öğrenciyi tanıyın, evine kadar gidin ailesiyle tanışın ona göre davranın. Değerler eğitiminin önemine de ayrıca vurgu yapan İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Pervin TÖRE, Bizim öğretmenlik yaptığımız yıllarda üst düzey yöneticilerimize ulaşamazdık. Ama benim kapım her daim açıktır. Benimle direk görüşebilirsiniz bütün  öğretmenlere yeni görevinde mutluluk ve başarı dilerken yaklaşan kurban bayramlarını da tebrik ederek kendilerini kutladı.

  İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından öğretmenevinde verilen öğle yemeğinden sonra ataması yapılan aday öğretmenler, yeni görev yerlerine gönderilmeden önce her bir öğretmenin konaklayacağı yer konusunda gereken yardımlar yapıldı.

Kaynak: MebPersonel

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@