Atatürk Üniversitesi Eczacılık Fakültesi'ne akreditasyon

ERZURUM'daki Atatürk Üniversitesi bağlı Eczacılık Fakültesi'ne, Ulusal Eczacılık Eğitimi Akreditasyon Kurulu tarafından 6 yıl süreyle tam akreditasyon belgesi verildi.

Öğretmenler 25.04.2016, 11:21
Atatürk Üniversitesi Eczacılık Fakültesi'ne akreditasyon
ERZURUM'daki Atatürk Üniversitesi bağlı Eczacılık Fakültesi'ne, Ulusal Eczacılık Eğitimi Akreditasyon Kurulu tarafından 6 yıl süreyle tam akreditasyon belgesi verildi. Bu konuda değerlendirmede bulunan Dekan Prof. Dr. Zühal Güvenalp, "Yüksek öğretimde akreditasyon, kurumların performans standartları yönünden kendi kendilerini değerlendirmelerine ve aynı zamanda yetkili akreditasyon kuruluşlarınca dış değerlendirme yapılmasına imkan veren bir sistemdir. Kalitenin sürekli olarak geliştirilmesini amaçlayan bir süreçtir" dedi.

Atatürk Üniversitesi Nene Hatun Kültür Merkezi'nde Ulusal Eczacılık Eğitimi Akreditasyon Kurulu tarafından 6 yıl süreyle tam akreditasyon belgesi verilmesinin önemine vurgu yapan Dekan Prof. Dr. Zühal Güvenalp, 19 yıldır eczacılık eğitimi verdiklerini, 2014 yılında eğitimin kalitesini sorgulamak ve sorgulatmak amacıyla 'Ulusal Eczacılık Eğitimi Akreditasyon Kuruluna' başvurduğunu hatırlattı.

21 Ocak 2016 tarihinde ECZAKDER tarafından oybirliğiyle 6 yıl süre ile tam akreditasyona hak kazandıklarını, belgeyi gururla aldıklarına dikkati çeken Ulusal Eczacılık Eğitimi Akreditasyon Kurulu tarafından 6 yıl süreyle tam akreditasyon belgesi verilmesi ile ilgili konuşan Dekan Prof. Dr. Zühal Güvenalp, şunları söyledi: "Yüksek öğretimde akreditasyon, kurumların performans standartları yönünden kendi kendilerini değerlendirmelerine ve aynı zamanda yetkili akreditasyon kuruluşlarınca dış değerlendirme yapılmasına imkan veren bir sistemdir. Kalitenin sürekli olarak geliştirilmesini amaçlayan bir süreçtir. Akreditasyon bir kurumda verilen hizmetin, yapılan eğitimin standartlara, yönetmeliklere uygunluğunun tescilidir. Fakültemizde 2015-2016 öğretim döneminde 358 lisans öğrencisi bulunmaktadır. Her yıl yaklaşık 70 öğrenci ÖSYM tarafından yapılan yerleştirme sınavını kazanarak fakültemize lisans öğrencisi olarak kayıt yaptırmaktadır. Şu ana kadar 462 eczacı mezun olmuştur. Eğitim kadromuzda 3 profesör, 6 doçent, 14 yardımcı doçent, 21 araştırma görevlisi mevcuttur. Fakülte olarak amacımız; 'Eczacılık alanında evrensel ölçütlere uygun, dinamik, yenilikçi eğitim ve öğretim programları düzenlemek, yürütmek; bilgilerini kullanabilen, bilgi teknolojisini uygulamaya dönüştürebilen, ulusal kimliğini küresel değerlerle bağdaştırabilen bireyler yetiştirmek, bölgesel, ulusal olarak ihtiyaç duyulan hizmetleri bilime dayalı araştırma ve faaliyetlerle yürütmektir. Akreditasyon sürecinde fakültemizin hem fiziki mekanların da hem de eğitim programında çok önemli iyileştirmeler yapılmıştır."   
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@