AÖF Online Final Sınavına Nasıl Girilir? Sorulara Nasıl Hazırlanmalı

AÖF final sınavı için süreç daralıyor. Binlerce açıköğretim öğrencisi final sınavları ile ya mezun olmak istiyor yada mezuniyet yolunda önemli bir adım atmak istiyor. Peki AÖF online final sınavına nasıl girilir? Adaylar nelere dikkat etmeli? Online final sınavının bilinmesi gerekenler neler? İşte bu soruların yanıtları.

AÖF Online Final Sınavına Nasıl Girilir? Sorulara Nasıl Hazırlanmalı

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakülteleri 2020-2021 final sınavı tarihlerini açıkladı. Üniversite tarafından ilan edilen tarihler kapsamında adaylar Mayıs sonu ve Haziran aylarında sınavlara girecekler. Sınavlar tam kapanma kapsamında online olarak yapılacak. Sınava katılacak adaylar için oldukça önemli olan finaller öncesinde dikkat edilmesi gereken bazı hususlar var. 

AÖF ONLINE FİNAL SINAVI İÇİN BİLİNMESİ GEREKENLER

AÖF online final sınavına katılacak adaylar için ilk bilinmesi gereken nokta, sınav tarihleri. Anadolu Üniversitesi tarafından geçtiğimiz günlerde yapılan açıklama kapsamında final sınavları 29 Mayıs tarihinden itibaren yapılacak. Söz konusu sınavlar için tam tarihler şu şekilde açıklandı.

Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakülteleri 2020-2021 Bahar Yarıyılı Dönem Sonu Sınavları ÇEVRİM İÇİ (ONLINE) ortamda gerçekleştirilecek. 2. ve 6. yarıyıl dersleri için sınavlar 29-30-31 Mayıs tarihlerinde gerçekleştirilecek. Bunun dışında 4. ve 8. yarıyıl dersleri için sınavlar 5-6-7 Haziran tarihlerinde yapılacak. 

İlan edilen tarihlerde sınava katılacak adaylar, esinav.anadolu.edu.tr sayfası üzerinden AÖF online sınava giriş yapacaklar. Sisteme e-Devlet şifresi ile giriş yapabilecekler. 

Adayların sınavlarda dikkat etmeleri gereken en önemli husus süre olacak. Online gerçekleştirilecek sınavlarda adaylara her ders için 30 soru ve 40 dakika süre hakkı yanınacak.  Sınav öncesi giriş bilgileri ise yine üniversite tarafından ilan edilecek. 

SINAVA NASIL HAZIRLANMALI?

AÖF final sınavlarına katılacak adaylar için en önemli çalışma metotlarının başında daha önceki çıkmış sınavları incelemek. Aynı sorular sorulmasa bile sınavlarda ağırlık verilen konular, soru tipleri ve çeşitliliği konusunda bilgi edinilir. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@