Ankara Üniversitesi Şehitler İçin Çanakkale'ye Gitti

ANKARA(ANKA) - Ankara Üniversitesi Rektörü Erkan İbiş, üniversite yönetimi ve öğrenciler, Çanakkale Deniz Zaferi'nin yıl dönümünde önce üniversitede etkinlik düzenledi, ardından 500 kişilik ekiple Çanakkale’ye gidip şehitleri

Öğretmenler 22.03.2015, 21:26
Ankara Üniversitesi Şehitler İçin Çanakkale'ye Gitti

ANKARA(ANKA) - Ankara Üniversitesi Rektörü Erkan İbiş, üniversite yönetimi ve öğrenciler, Çanakkale Deniz Zaferi'nin yıl dönümünde önce üniversitede etkinlik düzenledi, ardından 500 kişilik ekiple Çanakkale’ye gidip şehitleri yerinde andı.

Ankara Üniversitesi, 100. Yılında Çanakkale Zaferi ve Şehitlerini özel programlar zinciriyle hem Ankara hem de Çanakkale’de andı. Ankara’daki etkinlikler Rektörlük 100. Yıl Salonu’nda gerçekleşti. Ankara Üniversitesi Çınarları Ödül Töreni eşliğinde yapılan program kapsamında Ankara Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi, Şiir ve Sanat Topluluğu, “Çanakkale Zaferi Oratoryosu” adlı bir gösteri sundu. Oyunda Çanakkale Savaşı’nda kullanılan iki adet tüfek de boy gösterdi. Gösteri büyük alkış alırken, programda konuşan Rektör Prof. Dr. Erkan İbiş, “Bugün burada şehitlerimizi sadece anmakla kalmıyoruz, onların bize bıraktığı değerleri de anıp anlıyoruz” dedi.

-“MİLLET OLMA”-

“Millet olma ve vatanseverlik konusunda şehitlerimizin yıllar öncesinden bize bıraktıkları mesajı burada hatırlıyoruz” diyen Rektör Erkan İbiş, “Çanakkale sadece bizim değil, dünyanın zaferi, sömürge haline gelmiş onlarca ülkenin zaferidir. O gün orada Türk, Kürt, Çerkez, Laz, Boşnak ve dahası hep birlikte aynı cephede yer aldı” ifadesini kullandı.

Ankara’da gerçekleşen programların ardından ise üniversite yönetimi ve öğrencileri anlamlı bir programa daha imzalarını attı. Rektör Prof. Dr. Erkan İbiş, üniversite yönetimi ve öğrencilerden oluşan 500 kişilik ekip, Çanakkale Deniz Zaferi'nin yıl dönümünde Çanakkale’ye gidip şehitleri yerinde andı. (ANKA)

(AR/ÖZK)

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret Omni Ticaret
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@