Ankara Büyükşehir Belediyesi'nden İhtiyaç Sahibi Ailelerin Çocuklarına YKS Başvuru Ücreti Ve Harçlık Ödemesi Yapıldı!

Ankara Büyükşehir Belediyesi ihtiyaç sahibi ailelerin çocuklarının Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) ücretlerinin ödenmesine ilişkin yardımların yapıldığını duyurdu. Başkan Mansur Yavaş tarafından yapılan açıklamaya göre öğrencilere aynı zamanda harçlık olarak da bir miktar ödeme yapıldı.

Ankara Büyükşehir Belediyesi'nden İhtiyaç Sahibi Ailelerin Çocuklarına YKS Başvuru Ücreti Ve Harçlık Ödemesi Yapıldı!

Ankara Büyükşehir Belediyesi ihtiyaç sahibi olan olan ailelerin çocuklarının Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) başvuru ücretletinin ödendiğini açıkladı.YKS BAŞVURU ÜCRETLERİ ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ'NDEN!Türkiye'de pandemi nedeniyle oluşan ekonomik sıkıntılara karşı belediyeler sosyal belediyecilik gereği vatandaşlara çeşitli yardımlarda bulunmaya devam ediyorlar. YKS'ye girecek olan öğrencilerden başvuru ücreti alınması üzerine harekete geçen Ankara Büyükşehir Belediyesi bir sosyal yardım porgramını uygulamaya başladı. Bu program kapsamında pandemi döneminde işsiz kalan ve sosyal yardım alan ailelerin çocuklarının YKS başvuru ücretlerinin Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından karşılanacağı duyurulmuştu.MANSUR YAVAŞ DUYURDU!Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş bugün bir açıklama yaparak Ankara Büyükşehir Belediyesi'ne YKS başvuru ücreti yardımı için başvuran öğrencilere ödemelerin yapıldığını duyurdu.ÖĞRENCİLERE HARÇLIK DA VERİLDİ!Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin öğrencilere yalnızca YKS ücreti yardımı yapmadığını söyleyen Başkan Mansur Yavaş, “Pandemi nedeniyle işsiz kalan çalışanların ve sosyal yardım alan ailelerin çocuklarının YKS başvuru ücretlerini belediye olarak karşılayacağımızı duyurmuştuk. Belediyemize başvuru yapan 6521evladımızın YKS ücretlerini harçlıklarıyla beraber hesaplarına yatırdık. Yarınlarımızın umudu olan gençlerimize başarılar diliyorum” dedi.

TÜM BELEDİYELERE ÖRNEK OLSUN!Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan bu anlamlı sosyal yardım programı büyük bir takdirle karşılandı. Vatandaşlar tüm belediyelerin bu tür yardım programlarını gerçekleştirmelerini istediklerini belirttiler.Kamugundemi.com


Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@