Almanlara Ebru'yu öğrettik

Almanya-Türkiye Gençlik Köprüsü programı kapsamında Kütahya Şehitler Ortaokulu'ndan bir grup öğrenci öğretmenleriyle Almanya'nın Bremen  kentine geldi.

Eğitim 11.05.2017, 15:34 13.05.2017, 01:33

Mehmet UZUN - Almanya-Türkiye Gençlik Köprüsü programı kapsamında Kütahya Şehitler Ortaokulu'ndan bir grup öğrenci öğretmenleriyle Almanya'nın Bremen  kentine geldi. 9'u öğrenci 11 kişilik grup bir hafta boyunca Bremen Oberschule'nin konuğu oldu.

Bremen'de akranlarıyla buluşan Türk öğrenciler, Alman öğrencilere Ebru Sanatı hakkında bilgi verip ortak çalışma yaptılar. Ebru Sanatı'na ilgi gösteren Alman öğrenciler Türk öğrencilerle birlikte Ebru patılar. Yapılan Ebrular Bremen'de düzenlenen Roland Center'da düzenlenen Birlikte Yaşamak isimli kültür şenliğinde sergilediler. Türk ve Alman öğrencilerin şenlikte açmış olduğu Ebru standı büyük ilgi gördü. Yapılan Ebrular satıldı. Şenliğe katılan Bremen Eyaleti Milletvekili Şükrü Şenkal Türk öğrencilerle yakından ilgilenip onlara 'Hoş Geldiniz' dedi.

Almanlara Ebru'yu öğrettik

Öğrenci grubu heyeti başkanı öğretmen İsa Reşber programın çok faydalı geçtiğini ve hedefine ulaştığını dile getirdi. Öğrencilerinin Ebru sanatı ile ilgili eğitim aldığını, aldıkları eğitimi Bremen'de Alman öğrencilere aktardıklarını anlattı. Türk ve Alman öğrencilerin iyi bir dostluk kurduğunu vurgulayan Reşber, “Gençlik Köprüsü programı amacına ulaştı. Öğrencilerimiz yabancı dillerini geliştirdi, Alman öğrencilerde bir sanat öğrendi. Bu program öğrencilerimizin öz güvenini de geliştirdi” diye konuştu.

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@