ALES 3 sonuçları ne zaman, saat kaçta açıklanacak?

ÖSYM tarafından yapılan ALES 3 sınavı için gözler kuruma çevrildi. Sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacağı araştırılıyor.

ALES 3 sonuçları ne zaman, saat kaçta açıklanacak?

ALES 3 sonuçları ne zaman, saat kaçta açıklanacak? ÖSYM tarafından yapılan ALES 3 sınavı için gözler kuruma çevrildi. Sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacağı araştırılıyor.

ÖSYM tarafından geçtiğimiz günlerde açıklanan yıl sonu takvimine göre ALES 3 sınav sonuçlarının adayların erişimine 9 Aralık 2022 tarihi itibariyle ulaşılabileceği ifade edildi. Sınavın sabah saat 10:00, 12:00 ya da 14:00 tarihlerinde açıklanması beklenmekte.

20 Kasım 2022 tarihinde yapılan ALES 3 sınavının temel soru kitapçığı ve cevap anahtarının yüzde 10'u kadar kısıtlı erişimi ÖSYM tarafından yayınlandı. Adayların kitapçıklarda yer alan doğru cevaplar doğrultusunda sonuçlarını tahmin edebilmektedir.

Temel Soru Kitapçıklarının görüntülenmeleri bugün sona eriyor. Saat 23:59'a kadar görüntülenebilecek. Adayların TC kimlik numarası ve aday şifreleri ile birlikte ulaşılabildiği ifade edildi. Adaylar sınav sonuçlarına "Sonuç sayfası - ÖSYM" üzerinden ulaşabilecek.

SONRAKİ HABER