ALES 2021 Soru Cevap Anahtarı ÖSYM Tarafından Yayımlandı

ÖSYM Başkanlığı yayımladığı bir son dakika duyurusu ile ALES 2021 soru ve cevaplarını yayımladığını duyurdu. Adaylar ALES 2021 soru ve cevaplarına Aday İşlemleri Sistemi üzerinden ulaşabilecekler.

ALES 2021 Soru Cevap Anahtarı ÖSYM  Tarafından Yayımlandı

2 Mayıs tarihinde gerçekleştirilen ALES soru ve cevap anahtarı ÖSYM Başkanlığı tarafından yayımlandı. Kurum bir duyuru ile ALES'e katılan adayların sınav soru ve cevap anahtarına ÖSYM Aday İşlemleri Sistemine giriş yaparak erişim sağlayacaklar.

ALES SORU VE CEVAPLARI YAYIMLANDI

Soru ve cevaplara ulaşmak isteyen adaylar için ÖSYM Başkanlığı basın açıklamasında şu bilgileri verdi. 

"02 Mayıs 2021 tarihinde uygulanan Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavının (2021-ALES/1) Temel Soru Kitapçığı ile Cevap Anahtarının %10’u aşağıdaki bağlantıda sunulmuştur. Sınava başvuran adaylar, Temel Soru Kitapçığı diziliminde verilen sınav sorularının tamamına 03 Mayıs 2021 tarihinde saat 12.00'den itibaren ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik numaraları ve aday şifreleri ile 10 gün süreyle erişebileceklerdir."

Soru ve cevap anahtarını görüntüleyecek adaylar için bir de uyarıda bulunan ÖSYM Başkanlığı soruların Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu kapsamında eser niteliği taşıdığını ve telif haklarının kuruma ait olduğunu hatırlattı. Bu kapsamda soru ve cevap anahtarının ÖSYM'nin izni olmadan çoğaltılmasının veya paylaşılmasının yasak olduğu ilan edildi. 

ÖSYM tarafından yayımlanan soru ve cevaplar için TIKLAYINIZ

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@