ALES 2021 Adayları Dikkat! ÖSYM'den Son Dakika Uyarısı

ÖSYM Başkanlığı ALES sınavına katılacak adaylara son dakika hatırlatmasında bulundu. Sınava katılacak adayların sınav giriş saatlerine ve kimliğini unutulan için açık nüfus müdürlükleri hakkında hatırlatmalarda bulunan ÖSYM'nin duyuru detayları haberimizde.

ALES 2021 Adayları Dikkat! ÖSYM'den Son Dakika Uyarısı

Tam kapanma döneminde gerçekleştirilen ALES için ÖSYM yeni bir duyuruda bulundu. Kurumun sosyal medya hesabından yapılan paylaşım ile adayların sınav giriş çıkış saatlerine dikkat etmeleri gerektiği vurgu yapıldı. ALES adayları için ÖSYM Başkanlığı'nın yapmış olduğu son dakika duyurusu ve sınava dair son hatırlatmalar. 

ALES ADAYLARINA SINAV SAATİ UYARISI

ÖSYM resmi Teitter hesabından yapmış olduğu son dakika açıklamasını 2021-ALES/1 Adaylarımızın Dikkatine başlığı ile yayımladı.

Kurum duyurusunda 2 Mayıs tarihinde uygulanacak olan 2021 ALES/1 için adayların saat 10.00 kuralına dikkat etmeleri gerektiği bu tarihten itibaren adayların sınav binalarına alınmayacağı vurgulandı. Sınava girecek adayların, sınava katılabilmeleri iin Sınav Giriş Belgesine ek olarak fotoğraflı nüfus cüzdanını, T.C. kimlik kartı veya geçerlilik süresi dolmamuş pasaportunun aslını yanında bulundurması gerekiyor. 

ÖSYM duyurusunda ayrıca özel durumu olan adayların sınava nasıl giriş yapacaklarını da açıkladı. Bu kapsamda adaylar için aşağıda yer alan paylaşım yapıldı. 

KİMLİK KARTINI UNUTANLAR İÇİN HATIRLATMA

ALES için adayların kimlik kartını yanlarında getirmeleri zorunlu. Ancak kimlik kartını unutan kaybedenler için açık olacak nüfus müdürlüklerini duyurdu. ÖSYM'nin resmi sitesinden her il için ilan edilen nüfüs müdürlükleri üzerinden adaylar geçici kimlik belgesi alabilecek ve sınava katılım gösterebilecekler. Adaylar İl/İlçe Nüfus Müdürlükleri, İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü birimlerinden sabah 07.00 ile sınav saati olan 10.00'a kadar geçici kimlik belgesi alabilecekler. 

SINAV SORU VE CEVAPLARINI DEĞERLENDİRİYORUZ

Kamugundemi.com olarak ALES sonrası sitesimizde sınav soru ve cevaplarını değerlendireceğiz. Soruların kolay mı zor mu olduğunu, sınavda sorulan sorulara aday yorumları sınavın tamamlanmasının hemen ardından sitemizde olacak. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@