ALES 2 Mayıs 2021 Soruları Cevapları Aday Yorumları! ALES Nasıldı Kolay Mıydı, Zor Muydu?

ALES sınavı tamamlandı. Sınava katılan adaylar ALES sorularının kolay mı, zor mu olduğunu merak ediyorlar. ALES sorularına dair aday yorumları, soruların kolay mı, zor mu olduğu ve sınav ile ilgili tüm detayları haberimizde ele aldık. işte 2021 ALES/1 soru ve cevaplarına dair adayların ilk yorumları.

ALES 2 Mayıs 2021 Soruları Cevapları Aday Yorumları! ALES Nasıldı Kolay Mıydı, Zor Muydu?

2 Mayıs 2021 tarihinde ALES tamamlandı. Türkiye genelinde çok sayıda adar ALES için ter döktü.Tam kapanma sürecinde ertelenip ertelenmeyeceği tartışmalarının yaşandığı daha sonra ÖSYM tarafından yapılan duyuru ile yapılacağı açıklanan ALES için sınav aşaması tamamlandı. 

ALES için adaylar sabah saat 10.00 itibariyle sınav salonlarına girdiler. Saat 10.15'te sınava başlayan adaylara 150 dakika süre verildi. Sürenin dolması ve sınavın tamamlanmasının ardından ise adaylar soruları değerlendirmeye başladılar. 

ALES TAMAMLANDI SINAV NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

ALES ile ilgili merak edilen detaylar sınav soru ve cevaplarının ne zaman yayımlanacağı,sınav sonuçlarının ne zaman ilan edileceği. 

ÖSYM tarafından açıklanan sınav takvimi kapsamında ALES sınavı sonuçları 27 Mayıs tarihinde açıklanacak. Adaylar o tarihte sınav sonuçlarını ÖSYM Aday İşlemleri Sistemi üzerinden görüntüleyebilecekler. 

Sınavda sorulan soru ve cevaplar ise önümüzdeki hafta aday erişimine açılacaktır. 

ALES SORULARINI DEĞERLENDİRİYORUZ

ALES için adayların en merak ettiği soru ise sınavın zor mu yada kolay mı olduğu oldu. Diğer adayların sınava dair yorumlarını merak eden adaylar için tüm soruları tartışıyoruz. ALES'e katılan adaylar haberimizin altında yer alan yorum kısmından kendi düşüncelerini paylaşabilirler. 

Sadece adınızı yazarak yorum yapabileceğiniz alanda hatırladığınız ALES sorularını, sorulara verdiğiniz yanıtları, genel olarak soruların zorluk derecesine dair düşüncelerinizi yazabilirsiniz. Diğer adaylar ile birlikte sınavın durumu hakkında bilgi edinebilirsiniz. 

ALES kolay mıydı, zor muydu?

Sınavda en çok zorlandığınız sorular hangileriydi?

Sınavda hangi soruları hatırlıyorsunuz? 

ALES cevabından emin olduğunuz sorular hangileri?

Yukarıda yer alan tü sorulara ve kendi aklınıza gelen diğer değerlendirmeleri haberimizin altında bulunan yorum kısmında paylaşın. Diğer adaylar ile birlikte soruların genel derecesini, soruların doğru yanıtlarını ve sınava dair genel durumunuzu görebilirsiniz. 

ALES açıklandığında aynında haberdar olmak için Uygulamamızı Telefonunuza İndirebilirsiniz

Android Uygulamız Telefona İndirmek için TIKLAYIN

İos Uygulamamız Telefona İndirmek için TIKLAYIN

Huewai Uygulamamız Telefona İndirmek için TIKLAYIN

Sınava dair tüm düşüncenizi, beklentinizi, doğru cevapları yorumlara yazın. 

Yorum yapmak için TIKLAYINIZ

Yorumlar (11)
Kübra 1 hafta önce
Benim gibi yetiştiremeyen var mıdır acaba?
ibrahim 9 saat önce
yalnız değilsiniz :)
ankara 1 hafta önce
Okuma parçaları uzun ve çetrefilliydi.. çok zaman aldığı için matematik yapamadım.
zehra 1 hafta önce
her zamanki gibi karışık ve anlamsız
Başak 1 hafta önce
Son zamanlarda zeka düşüklüğü yaşamıyorsam ,paragraflar çok uzun ve cevaplar yanıltıcıydı ,defalarca konsantre olup tekrar tekrar okudum ,yine de bazılarında cevapsız bırakmak zorunda kaldım .Ve evet süreyi iyi kullanamadım ,yetmedi
Zeki ama mantiksiz 1 hafta önce
Yani ben hiç hazirlanmadim ama özellikle bazı sorular çok zordu baya terletti beni ama genel olarak üç dört tane soru zordu sözel mantığı ayrı tutuyorum çok zekiyim ama mantıklı olduğum söylenemez
Bilal 1 hafta önce
Türkçe soruları çok gereksiz uzun ve karışıktı. Neden bu kadar ağır ve karmaşık soruluyor anlam veremiyorum. Matematik soruları daha kolay ve anlaşılırdı.
Ebubekir 1 hafta önce
kar etmiyoruz diyorlardı, bende yardım amaçlı girdim sınava o yüzden kolay geçti
2008 mezunu 1 hafta önce
Matematikte 46 sorudan eminim. Türkçeye fazla vakit ayırmadığım için rahat geçti, son 30 dk da Türkçe de 20 soru işaretledim. Tamamdır sanırım. Ama diğer yorumlardaki gibi Türkçe de paragraflar zordu.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@