Alarm verildi! O ilde okullar iki gün tatil edildi

Bulgaristan'da aşırığı yağış nedeniyle barajların dolması ve su bırakılacağı bilgisi üzerine, taşkın riskine karşılık Edirne'de iki okul iki gün süreyle tatil edildi. Edirne Valiliği Bulgaristan'

Öğretmenler 10.12.2014, 16:37
Alarm verildi! O ilde okullar iki gün tatil edildi

Bulgaristan'da aşırığı yağış nedeniyle barajların dolması ve su bırakılacağı bilgisi üzerine, taşkın riskine karşılık Edirne'de iki okul iki gün süreyle tatil edildi. Edirne Valiliği Bulgaristan'daki Bulgaristan'daki Kırcaali ile İvoylavgrad Barajı'nın aşırı yağış nedeni ile dolması üzerine Arda Nehri'ne su bırakılma olasılığını göz önüne alarak, Karağaç Mahallesi'nde bulunan Süleyman Demirel Fen Lisesi ile Mustafa Necaci Yatılı Bölge Okulu'nu iki gün süreyle tatil etti. Okulların bugün ve yarın tatil edilmesi ile ilgili karar belediye yayın sistemi aracılığı ile anons edilerek duyuruldu. Edirne'de bir lise ve iki ilkokulda eğitim 2 gün süreli tatil edildi. Okullarında mahsur kalan öğrenciler askeri araçlarla kent merkezine taşındı. Tarihi köprüler sular altında kaldı, Karaağaç Mahallesi'nde bulunan bir lise ve iki ilkokulda eğitim 2 gün süreli tatil edildi. Okullarında mahsur kalan öğrenciler askeri araçlarla kent merkezine taşındı. Edirne Süleyman Demirel Fen Lisesi öğrencileri, taşkından dolayı okullarına gidip gelemeyecekleri için 2 gün evlerinde kalacaklarını söyledi. Öğrenciler, sel sularının okula kadar henüz ulaşmadığını belirterek, "Cuma gününe kadar okulumuz tatil oldu. Cuma günü de duruma göre tatilin uzatılabileceğini söylediler" dedi. 

"127 ÖĞRENCİMİZİ ASKERİ ARAÇLARLA PANSİYON TAHLİYE EDİYORUZ"

Edirne Süleyman Demirel Fen Lisesi Okul Müdür Kayhan Çelik, Edirne İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün kendilerine 2 günlük tatili bildirdiklerini ifade ederek, "Biz de bu karar gereği pansiyonda kalan 127 öğrencimizi, irtibata geçtiğimiz komutanlığımızca askeri araçlarla güvenli, sağlıklı bir şekilde buraya taşıyoruz. 127 öğrencinin taşınmasının ardından bizde okul çalışanları ile birlikte Cuma gününe kadar okulu tatil etmiş olacağız" diye konuştu. 

"EDİRNE BİR HAFTADIR SELLE MÜCADELE EDİYOR, CAN KAYBIMIZ YOK"

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, yaklaşık bir haftadır Edirne'nin selle mücadeleye ettiğini hatırlatarak, "Tunca ve Meriç Nehirlerinin yükselmesinden dolayı belediye ekiplerimiz bir haftadır gece gündüz çalışarak vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğini sağlamaya çalışıyoruz. Bugüne kadar herhangi bir can kaybımız yok. Bundan sonrada can kaybı yaşanacağını beklemiyoruz. Belediye olarak tüm vatandaşlarımızı uyardık, gerekli tedbirleri almasını sağladık. Vatandaşlarımızın, 7 gün 24 saat gıda gibi sağlık gibi konularda da yanında olmaya devam ediyoruz. Bu sorunun artık Edirne'nin gündeminden çıkması gerekiyor. Bunun da yolu belli. Bu Valiliği, DSİ'yi aşan bir husus. Gerek Meriç ve gerekse Tunca nehrinin nehir yatağının ciddi şekilde temizlenmesi gerekiyor. Meriç Nehri tümüyle temizlenebilirse Edirneli artık bu sel baskını sorunuyla bir daha karşılaşmayacak" ifadelerini kullandı. Öte yandan, taşan sular nehir yatağına yakın alanları su altında bıraktı. Şu ana kadar herhangi bir yerleşim biriminin etkilenmediği taşkında, yollar, köprüler, tarım alanları, er meydanı ve iki köprü arasında bulunan işletmeler su altında kaldı. 

DÜN DE ANTALYA'DA TATİL EDİLMİŞTİ, BUGÜN İÇİN HERHANGİ BİR RESMİ AÇIKLAMA YAPILMADI

Antalya'da yaşanan şiddetli yağışlar sonrası okullar tatil edilecek mi? Antalya yağmura teslim oldu. Selde mahsur kalan 100'den fazla kişi kurtarıldı. Valilik okulların tatil edilip edilmeyeceği ile ilgili açıklama yaptı. Antalya, dün gece başlayan ve şiddetini git gide arttıran yağmur ve fırtınaya yenik düştü. Valiliğin yapmış olduğu açıklamaya göre 5 merkez ilçede okullar bir gün tatil edildi. Bir çok iş yerini ve evi sular bastı. Bir çok yol kullanılamaz hale geldi. Buna göre, merkez, Konyaaltı, Muratpaşa, Kepez, Aksu, Döşemealtı ilçerinde bulunan ilkokul, ortaokul ve liseler 1 gün tatil edildi. Sular altında kalan bir polis merkezinde ise yoğun bir su tahliyesi çalışması yapıldı. Antalya'nın merkezi noktalarındaki kavşak ve geçitler de sel sularından etkilendi. Onlarca araç yollarda mahsur kaldı. Araçların yardımına çevredeki vatandaşlar ve kurtarma ekipleri geldi. Yağmurun şiddetini arttırdığı anlarda 1 kadın ve 1 çocuk sele kapıldı. Yağmur sebebiyle Antalya'nın bazı yerlerine elektrik verilemiyor. Meteorolojinin yapmış olduğu açıklamaya göre Antalya kent merkezine 128.6 kilogram yağış düştü. 

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@