Adilcevazlı Hilal, Galatasaray Lisesi’ni kazandı

MERSİN’in Erdemli İlçesi'nde yaşayan Adilcevazlı Hilal Şevval Yılmaz, Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sınavında aldığı yüksek puanla Galatasaray Lisesi’ni kazandı.

Öğretmenler 26.08.2016, 10:05
Adilcevazlı Hilal, Galatasaray Lisesi’ni kazandı
DHA - MERSİN’in Erdemli İlçesi'nde yaşayan AdilcevazHilal Şevval Yılmaz, Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sınavında aldığı yüksek puanla Galatasaray Lisesi’ni kazandı.

Dershaneye gitmeden kendi imkanlarıyla ve öğretmen olan annesinin desteğiyle TEOG birinci sınavında tam puan, TEOG ikinci sınavında ise sadece bir yanlış yaparak Galatasaray Lisesi’ni kazanan Hilal Şevval Yılmaz, önemli bir başarıya imza atarak ilçenin gururu oldu.

Bilim adamı olmak istediğini ifade eden 15 yaşındaki Hilal Şevval Yılmaz, Ziraat Mühendisi olan babası Suat Yılmaz ile birlikte Adilcevaz Belediye Başkanı AK Partili Necati Gürsoy’u makamında ziyaret etti. TEOG sınavlarında önemli bir başarı gösteren Hilal Şevval Yılmaz’ı başarısından dolayı kutlayan Başkan Necati Gürsoy, başarılı öğrenciyi altınla ödüllendirdi.

Belediye Başkanı Necati Gürsoy, Hilal’in önemli bir başarı gösterdiğini söyledi. Gürsoy, "Değerli hemşehirlimiz Suat Bey’in kızı Hilal TEOG sınavlarında göstermiş olduğu başarısıyla göğsümüzü kabartmıştır. Bu kardeşimizi başarılarından dolayı kutluyorum ve diğer öğrencilerimize örnek olmasını temenni ediyorum. Belediye olarak her zaman eğitime gereken desteği veriyoruz. Eğitimde ve sınavlarda başarılı olup dereceye giren öğrencilerimizi her zaman olduğu gibi yine ödüllendirmeye devam edeceğiz. Hilal kardeşimizin başarısında katkısı olan başta ailesine ve öğretmenlerine özverili çalışmalarından dolayı teşekkür ederim. TEOG sınavlarında göstermiş olduğu başarılarından dolayı Hilal kardeşimizi tebrik ediyorum ve bundan sonra ki hayatında başarılarının devamını diliyorum" dedi.

Hilal’in babası Suat Yılmaz ise kızının başarısından dolayı gurur duyduklarını ifade ederek, "Hilal öğretmen olan annesinin desteğiyle ve kendi çabalarıyla bu başarıyı elde etmiştir. Kızım ilkokul üçüncü sınıftan itibaren sürekli test çözerek ve kitap okuyarak sınavlara hazırlandı. Girdiği TEOG sınavlarında başarılı olarak kendi tercihi olan Galatasaray Lisesi’ni kazanarak bizleri gururlandırdı. Aileler olarak en büyük yatırım, çocuklarımızın eğitimine olan yatırımdır. İnşallah kızımın bu başarısı diğer öğrencilerimize de örnek olacaktır. Kızımın başarısını ödüllendiren Belediye Başkanımız Necati Gürsoy’a da çok teşekkür ediyorum" diye konuştu.
Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@