Adaylar Dikkat 2021 DGS Başvuru Süreci Sona Eriyor

ÖSYM Başkanlığı 2021 yılı DGS başvurularını geçtiğimiz günlerde almaya başlamışlardı. Adaylar için başvuru süreci sona eriyor. Dikey Geçiş Sınavına katılacak adaylar için sürece dair ayrıntıları hatırlatıyoruz.

Adaylar Dikkat 2021 DGS Başvuru Süreci Sona Eriyor

2021 yılı Dikey Geçiş Sınavı için başvuruda bulunacak olan adaylar adına son başvuru tarihi yaklaşıyor. 

Mayıs ayının sonuna kadar devam edecek başvurular için önlisans mezunlarının başvurularını ÖSYM'nin web sitesinden yada başvuru merkezlerinden iletmeleri gerekiyor. İlan için tüm ayrıntılar ve detayları haberimizde. 

DİKEY GEÇİŞ SINAVI BAŞVURULARINDA SON GÜNLER

ÖSYM sınav takvimine göre 2021 DGS başvuruları 21 Mayıs tarihinden itibaren alınıyor. Başvuru işlemleri için son gün ise 31 Mayıs olarak uygulanacak. Adaylar bu tarihler arasında başvurularını ÖSYM'ye iletecekler. 

Normal başvuru tarihlerinin dışında adaylar isterlerse geç başvuru tarihinde de başvurularını yapabilecekler. 8 Haziran tarihinde tek günlük başvuru süreci açacak olan ÖSYM bu tarihte DGS başvurusunu kabul edecek. Ancak ÖSYM Başkanlığı geç başvuru tarihlerinde sınav başvuru ücretini yüzde 50 zamlı alıyor. 

Tüm bu bilgiler kapsamında adaylar 31 Mayıs tarihi gecesine kadar normal başvuru ile DGS başvurularını yapacaklar. Yapamayanlar ise 8 Haziran tarihi gecesine kadar geç başvuru hakkından yararlanabilecekler. 

ÖSYM SINAV BAŞVURU ÜCRETİ

DGS'ye katılacak adaylar başvuru ücreti olarak 150 TL ödeme yapacaklar. Bu ücret 31 Mayıs tarihine kadar yapılacak başvurular için geçerli. Geç başvuru tarihinde yapılacak ödemeler ise yüzde 50 daha zamlı olacak ve 225 TL sınav başvuru ücreti ödenecek. 

BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

Önlisans eğitimi alan adaylar eğitimlerine lisans düzeyinden devam etmek istediklerinde DGS'ye katılacaklar. Adaylar sınav başvurularını ise iki şekilde yapacaklar. 

Birinci yöntem ÖSYM'nin web sitesi üzerinden elektronik başvuru yöntemi. Adaylar sınav başvurularını online şekilde bireysel yapacaklar ardından sınav başvuru ücretini ödeyerek süreci tamamlayacaklar. İkinci yöntem ÖSYM Aday Merkezleri sistemi üzerinden başvuruda bulunmak ve daha sonra sınav ücretini yatırarak başvurularını tamamlayacaklar. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@