Aday Öğretmenlerle Bir Araya geldik.

Eğitim Bir Sen Mardin Şubesi Başkanı Eyyüp Değer ve Yönetim kurulu üyeleri  Midyat, Ömerli ve Yeşilli de görev yapan birçok sınav maratonundan geçerek, öğretmenlik mesleğine adım atan aday öğretmenlerle kahvaltıda bir araya geldi. Programda Eğitim Bir Sen Mardin Şube Başkanı Eyyüp Değer’ in yaptığı konuşmada;

Eğitim 02.01.2019, 14:39
Aday Öğretmenlerle Bir Araya geldik.

Kağıdı katlayabilirsiniz. Bütün kurumlarıyla; katlarıyla, inceliğiyle...

Uçağı da üretebilirsiniz tonlarca ağırlığıyla, en ince aksamıyla, kanatlarıyla...

Ama yine de kâğıttan uçağın avuçlarımızdan havalanması için bir üflemelik nefese,  demirden uçağı uçurmak içinse rüzgâra ihtiyaç duyarız. Rüzgâr olmazsa bütün çabalar boşuna, bütün emekler beyhude... Eğitim,  bir yolculuksa bizim gökyüzümüz de öğretmen, işte o rüzgardır. O olmazsa her şey durur olduğu yerde... 

Bir toplumun yerinde saymaması için, sabahın erken saatinde yol alanlara, bir harf daha öğreteyim kaygısı taşıyanlara, burada bir yanlışlık varsa bunu düzeltmek için bende varım diyen siz değerli öğretmenlere, Eğitim Bir Sen Mardin şubemizin düzenlediği Aday Öğretmenlerle buluşma programımıza hoş geldiniz.

Eğitim, uzun ve meşakkatli bir sürecin sonucunda mutlu yarınları hedeflemenin adıdır. 

Bu adımı gerçekleştirecek olan siz değerli öğretmenlerimize,  daha huzurlu ve mutlu çalışma şartları oluşturmak amacıyla, yola çıkan ve yaptığı çalışmalarla Eğitim çalışanlarının teveccühünü kazan Eğitim Bir Sen, desteklerinizle büyümeye devam ediyor. 

Tek elle alkışlanamaz

Haklarımızı alabilmek ve çalışma şartlarımızı daha da iyileştirebilmek için, birlikteliklere ihtiyaç vardır. Bunu Eğitimciler Birliği unvanına yaraşır bir şekilde tüm eğitim çalışanlarının desteğini almak için durmadan çalışıyoruz ve desteğinizle büyüyoruz. Biz biliyoruz ki, eğitime dönük atılan her adımın bedelinin maddiyatla ölçülemeyeceğini. Bu bağlamda sendika olarak öğretmenlerimizin başta özlük hakları olmak üzere,  özgürlük haklarının savunuculuğunu yaparak,

Kamuda eğitim çalışanın kılık kıyafet özgürlüğü için çalıştık. Yıllarca öğretmenlere verilmeyen ve angarya olarak yaptırılan nöbetin ücretlendirilesini, Sınav ücretlerinin iyileştirilmesini ve DYK kurs ücretlerinin 2 katına çıkarılmasını sağladık. 

Biz öğretmenliğin tek bir unvanla yapılması gerektiğini savunuyoruz.

Sözleşmeli veya ücretli gibi unvanlarda istihdamların doğru olmadığını, öğretmenlik unvanımızın ününde veya arkasına herhangi sıfatın eklenmemesi için mücadele veriyoruz. Öğretmen mülakatlarının kaldırılması, yıllarca büyük badirelerden geçen meslektaşlarımızın mağdur edilmemesini istiyoruz. 

Birçok sınav maratonundan geçerek, öğretmenlik mesleğine adım atan öğretmeni, öğrencilerine odaklanması gereken süreçte, tekrar bir sınav kaygısıyla karşı karşıya bırakan Aday Öğretmenlik sınavının gözden geçirilmesini ve öğretmenlerin öğrencileri ile kendi gelecekleri arasında bir tercihle karşı karşıya bırakılmamaları gerektiğini düşünüyoruz. 

İlimizde yapılan son Aday Öğretmenlik sınavında 36 Öğretmenimiz başarısız olmuştur. Bu öğretmen arkadaşlarımızın mağdur edilmeyecek bir şekilde çözüm üretilmesini bekliyoruz.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@