Aday öğretmenler, merkezi sınavlarda görev alabilir mi?

Öğretmenler 17.03.2016, 02:03
Aday öğretmenler, merkezi sınavlarda görev alabilir mi?
memurlar.net - Şubat 2011 tarih ve 2641 sayılı tebliğler dergisinde yayımlanan Milli Eğitim Bakanlığı Merkezi Sistem Sınav Yönergesinin "Bölge sınav yürütme komisyonu" başlıklı 9. maddesi 8. bendinin (c) fıkrasında; "c) Salon görevlilerinin belirlenmesinde dikkat edilecek hususlar şunlardır:

1) Fiilen görevde olan öğretmenler arasından seçilir." hükümleri bulunduğundan Merkezi Sistem Sınavlarında aday öğretmenlerin görev almalarında bir sakınca bulunmamaktadır.

Ahmet KANDEMİR
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@