Adalet Bakanlığı ve ÖSYM Çakışan Sınavları Yine Aynı Tarihlere Ertelediler

Adalet Bakanlığı ve ÖSYM tarafından gerçekleştirilecek olan İSG 2021 ve Uzlaştırmacı Sınavları tam kapanma tedbirleri kapsamında ertelendi. Daha önceki sınav takviminde çakışan iki sınav yeni sınav takviminde yine aynı tarihte yer alıyorlar.

Adalet Bakanlığı ve ÖSYM Çakışan Sınavları Yine Aynı Tarihlere Ertelediler

Tam kapanma tedbirleri kapsamında kurumların bazı sınavlarında ertelemeler olmuştu. ÖSYM Başkanlığı resmi sitesinden yayımladığı bir duyuru 3 farklı sınav için tarihlerin değiştiğini ve adayların tam kpanmadan sonra sınava gireceklerini duyurmuştu. 

Adalet Bakanlığı'da tam kapanma için ilan edilen tarihler arasında düzenlenmesi planlanan Uzlaştırmacı sınavını daha ileri bir tarihe attı. 

ERTELENEN TARİHLER YİNE AYNI OLDU

ÖSYM Başkanlığı resmi sitesinden yayımladığı duyurusunda, daha önce ilan edilen sınav takviminde 2021 İSG sınav tarihini 9 Mayıs olarak açıklamıştı. Adalet Bakanlığı'nca ilan edilen takvimde de Uzlaştırmacı sınavı için aynı tarih belirlenmişti. İki sınavada katılacak olanlar sınav tarihlerinin değişmesini beklerken bu adım tam kapanma kapsamında geldi. Ancak hem Adalet Bakanlığı hem ÖSYM ilgili sınavları yine aynı günde yapacaklarnı duyurdular. 

ÖSYM Başkanlığı

Yeni sınav tarihine dair yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı. 2021 Yılı ÖSYM Sınav Takviminde; 9 Mayıs 2021 tarihinde yapılacağı ilan edilen 2021 İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü İş Yeri Hekimliği ve İş Güvenliği Uzmanlığı Sınavının (2021-İSG/1) 30 Mayıs 2021 tarihinde yapılmasına ÖSYM Yönetim Kurulu tarafından karar verilmiştir.

Adalet Bakanlığı

Bakanlığın duyurusunda ise şu ifadeler yer aldı. 2021 Adalet Bakanlığı Uzlaştırmacı Sınav Takviminin Ertelenmesine İlişkin Duyuru; Bilim Kurulu tavsiyesi ve 26/042001 tarihinde Cumhurbaşkanımız başkanlığında toplanan Cumhurbaşkanlığı Kabinesinde COVİD-19 salgınının Ülkemizde yayılmasının önlenmesine yönelik alınmış olan yeni tedbirler kapsamında Anadolu Üniversitesi tarafından gerçekleştirilecek olan 2021 Adalet Bakanlığı Uzlaştırmacı sınavı 30 Mayıs tarihine ertelenmiştir. 

İki Sınava Girecek Adaylar

Hem ÖSYM tarafından düzenlenecek 2021 İSG hemde Adalet Bakanlığı tarafından düzenlenecek Uzlaştırmacına sınavlarına katılacak adaylar, iki kurumun birbiriyle iletişim kurmasını ve bu sorunun çözülmesini bekliyorlar. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@