81 ilden 81 matematik öğretmeni bu soruya cevap arayacak...

Herkesin yıllarca matematik öğretmenlerine ve ebeveynlerine ısrarla sorduğu değişmeyen ve eskimeyen soru artık karşılıksız kalmayacak. 

Eğitim 02.07.2018, 23:18
81 ilden 81 matematik öğretmeni bu soruya cevap arayacak...

KİMSENİN BİR TÜRLÜ CEVAP VEREMEDİĞİ BU SORUYA 81 İLDEN 81 MATEMATİK ÖĞRETMENİ CEVAP ARAYACAK

Herkesin yıllarca matematik öğretmenlerine ve ebeveynlerine ısrarla sorduğu değişmeyen ve eskimeyen soru artık karşılıksız kalmayacak.. 

Kendilerini ''Yenilikçi Eğitimciler Platformu'' olarak kamuoyuna tanıtan ekip, bu soruya cevap aramak için kolları sıvadı. Her alanda öncü ve lider olmaya aday ekip, aynı zamanda yakın gelecekte merkezi Kayseri'de olan bir Ar-Ge derneği de (Y&ARGEDER) kuracaklarını kamuoyuna duyurdular. 

Eğitimci yazar Selçuk Tütak,  Zeynep Oğuzcan ve Uzm. Dr. Adil Kurban'ın öncülüğünde birbirinden değerli, alanında öncü ve lider eğitimcilerden oluşan ekipte birçok alanda projelerin üretileceği duyuruldu. 

Daha önce Zeynep Oğuzcan liderliğinde 81 ilde eşzamanlı kültür sergilerinin de yapıldığı basına yansımış ve her kesimden tam not almıştı.  Bunun gibi birçok projeyi daha organizeli ve disiplinli işbirliği içerisinde yürütmek için dernek kurma aşamasına gelindi. Bu yeni projelerden bir tanesi daha ''81 ilden 81 öğretmen anı kitabı'' konusu da bitmek üzereyken bir yenisi ile gündem olacakları kaçınılmaz görünüyor..

Yenilikçi Eğitimciler Platformu genel başkanı Selçuk TÜTAK projeyi şu şekilde açıkladı.

''Saygıdeğer ekip arkadaşlarım,.

81 ilden 81 matematik öğretmeni olarak bu ekipte bir amaç etrafında toplanmış bulunmaktayız. Senelerdir herkesin birbirine,  matematik öğretmenlerine ve ebeveynlerine ısrarla ve tekrarla sorduğu fakat bir türlü kimsenin de net cevap veremediği bir soruya cevap arayacağız. 
''Hocam! Matematik günlük hayatta ne işimize yarayacak''

''Bu  konu ne işimize yarayacak'' gibi sorulara herkesin anlayacağı şekilde cevap arayacağız. Bunun için ciddi bir ar-ge çalışmasına başlıyoruz.

Matematik ve doğa, matematik ve günlük hayat, matematik ve sanat, matematik ve ekonomi, matematik ve uzay, matematik ve teknoloji, matematik ve ebced, matematik ve semavi dinler, matematik ve mimari, vs gibi birçok alanda araştırma yapacağız. Basitten karmaşığa doğru bir anlatım yolu izleyeceğiz. Bütün bu özgün çalışmaları bir eser ile taçlandıracağız. Bakanlığımız ile işbirliği yaparak okul açıldığında bütün öğrencilerin masasında olmasını temenni ediyoruz. Belki bir nebze olsun çocuklarımıza matematiği bu yolla sevdirebiliriz, benimsetebiliriz.

Projeyi matematik öğretmeni arkadaşımız Ümit Özgü koordine edecektir.

Bu değerli ve özgün çalışmanın vatanımıza, milletimize ve çocuklarımıza hayırlı olmasını temenni ederim.''

Selçuk TÜTAK

Y&ArGeDer Genel Başkanı

Yorumlar (5)
demokrat 2 yıl önce
harika ve özgün bir proje tebrikler
Vali 2 yıl önce
Tebrik ederim. Bir matematik öğretmeni olarak kesinlikle destekliyorum
Engin Furat 2 yıl önce
Ben de matematik öğretmeniyim; fikirlerimi paylaşmak isterim. Ben de bu konu hakkında düşüncelerimi kaleme alıp gönderebilir miyim ?
Adı mühim değil 2 yıl önce
Daha bu soruya cevap veremeyen bir matematik öğretmeni aciliyetle mesleği bırakmalıdır. Çok Net! Kendisi bilmezken öğrenciye ne aktarabilir ki işlem pratiği kazandırmaktan başka. Öğrenciler matematik dersinde sınava hazırlık doğrultusunda işlem odaklı görebilir, lakin matematiğin ne olduğunu üniversite okurken anlayamayan dolayısıyla boş okuyan birinin ben matematik anlatıyorum demesi cehalettir. Bu lise mezunu matematiği iyi olan birini derse sokmakla aynıdır (yani matematikten bihaberdir). Üniversitelerde lisansüstü anabilim dalları vardır ki bunlardan biri de uygulamalı matematiktir, 81 ilden 81 matematik öğretmeni cevap aramak yerine ilgili uygulamalı matematik ABD başkanlarına sorsalar öğrenirler. Yeni MEB bakanı Prof. Dr. Ziya Selçukun dediği gibi Öğretmen yetiştirmeyi üniversiteye havale ettik. Üniversiteler otuz yıldır iyi öğretmen yetiştiremiyor.” Öğretmen kalitesiyle uğraşmak yerine, bilgisayar alımı, sınav sayısını artırma, öğretmene sınav koyma gibi gereksiz işlere yöne
Adın Batsın 2 yıl önce
Adı mühim değil olan arkadaş bu nasıl bir üslup anlamak mümkün değil. Umarım öğretmen değilsindir.
Yeni Nesil e-Ticaret Omni Ticaret
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@