81 İldeki Öğretmenlerin Kendilerini değerli Hissettiren Hediye Projesi TRT Haberde

Milas’tan 24 Kasım Öğretmenler Günü’ne özel olarak hazırlanan “Hediyem 81 ildeki 81 öğretmenine” projesi kapsamında, 81 ildeki öğretmenlere ilçenin simgesi haline gelen ürünlerden oluşan hediye paketleri gönderilmişti. Türkiye’de ilk kez 24 Kasım Öğretmenler Günü’ne özel olarak hazırlanan ve ülkedeki tüm öğretmenlere kendini değerli hissettiren “Hediyem 81 ildeki 81 öğretmenine” projesi TRT Haberde yayınlandı.

Eğitim 26.11.2017, 00:31 26.11.2017, 13:24
81 İldeki Öğretmenlerin Kendilerini değerli Hissettiren Hediye Projesi TRT Haberde

Milas’tan 81 İl'e gönül köprüsü…

Volkan Yıldız ve Demet Leyne Turhan’ın özel haberi…

TRT Haberde yayınlanan Haberin Videosu:

Milas’ta, Türkiye’de ilk kez 24 Kasım Öğretmenler Günü’ne özel olarak hazırlanan “Hediyem 81 ildeki 81 öğretmenine” projesi kapsamında; 81 ildeki öğretmenlere Milas’ın simgesi haline gelen ürünlerden oluşan hediye paketi gönderildi. Milas’tan gelen hediyeleri teslim alan öğretmenler; büyük bir mutluluk yaşayarak, hediyeler için teşekkür etti.

24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla; imzalanan protokolle Milas Kaymakamlığı, Milas Milli Eğitim Müdürlüğü ve Milas Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü işbirliğinde gerçekleştirilen “Hediyem 81 ilin 81 öğretmenine” projesi, hediye paketlerinin hazırlanması ve kargoya verilmesiyle başladı.

81 İL MİLAS’I KONUŞUYOR

Gerçekleştirilen projeye, Milas’ta öğrenim gören lise öğrencileri de destek verdi. Milas’taki kartpostallık fotoğrafları, hediyelik eşyalar üzerine basan teknik meslek lisesi öğrencileri, 81 ilde görev yapan 81 öğretmene gönderilmek üzere; ilçeyi simgeleyen zeytinyağı, bal, zeytinyağı sabunu, balık, çeşitli kitaplar ve mektupların yer aldığı özel bir hediye paketi hazırladılar. Hediye paketleri daha sonra Milas Kaymakamı Eren Arslan, Milas Milli Eğitim Müdürü İsa Bal ve Milas Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Eşref Arslan tarafından 81 ile gönderilmek üzere kargoya verildi.

Hediye paketlerini almaya başlayan öğretmenler, 24 Kasım Öğretmenler Günü sürpriziyle büyük bir mutluluk yaşadı ve o anları çektikleri video ile anlattı.

Milas Kaymakamı Eren Arslan, projeyle birlikte hem 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutladıklarını hem de Milas’ın tanıtımına katkı sağladıklarından bahsederek: “Projemizin en önemli özelliği şu; ülkemizin ihtiyaç duyduğu birlik beraberlik ortamını pekiştirilmesi adına sadece ilçemizdeki öğretmenlerimizi değil, 81 ilimizde hudut boylarında, yurdun dört bir tarafında fedakârca görev yapan öğretmenlerimizi de unutmadık. Onlara da projemiz kapsamında hazırlamış olduğumuz hediyelerimizi gönderdik. Bu projeyle birlikte; Milas’ı hiç bilmeyen ve görmeyen, Artvin’de hala görev yapmakta olan ilkokul öğretmenime de hediye paketimizi yolladım. Bu beni çok mutlu etti.” dedi.

Milas Milli Eğitim Müdürü İsa Bal, gerçekleştirilen proje ile ilgili şunları kaydetti “Baş öğretmen Atatürk’ün mülki amirlere şehrin girişinde öğretmenleri karşılama talimatı verdiği bu yüce mesleği yapan öğretmenlerimizi hatırlamak için, onlara bir nebze çam sakızı çoban armağanı bir hediye göndermiş bulunmaktayız. Bu projede emeği geçen tüm arkadaşlarımı kutluyorum.”

Milas Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Eşref Arslan, tüm Türkiye’nin her bir köşesine hediyelerin gönderildiğini bildirerek: “Yöremize has üreticilerimizin üretmiş olduğu doğal ürünlerden birer koli yapıp hediye olarak 81 ilimize göndermiş bulunmaktayız. Bu vesileyle Hakkari’den Edirne’ye, Sinop’tan Adana’ya kadar şuan görevlerinin başında olan öğretmenlerimizin, öğretmenler gününü kutlamak istiyorum.” ifadelerini kullandı.

ÖĞRETMENLERE SÜRPRİZ HEDİYE

Konya’nın Çumra ilçesinde hediye alan öğretmenlerden: “Hediyelerim elime ulaştı bu özel günde hatırlanmak çok güzel, emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.”

Edirne ilinde hediye alan öğretmen: “Milas’taki öğretmenler adına gönderilen hediye için çok teşekkür ediyorum.”

Muş ilinde görev yapan öğretmen, hediye eline ulaştıktan sonra: “Milas Milli Eğitim Müdürlüğünden, “Hediyemiz 81 ildeki 81 öğretmene” projesi kapsamında Muş’a gönderilen hediye kolisini, Muş’ta görev yapan öğretmenleri temsilen alıyorum. Bu hediye bizi çok mutlu etti. Bu projeyi gerçekleştiren; Milas Kaymakamına, Milas Milli Eğitim Müdürüne ve Milas Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürüne çok teşekkür ediyorum.”

Kaynak : http://gunaydinmilas.com/milas/13967-milas-tan-81-il-e-gonul-koprusu

Kaynak: KamuGundemi.com
Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret Omni Ticaret
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@