6 Haziran 2021 LGS Soruları NasıldıZor Muydu, Kolay Mıydı? Adaylar Soruları Kaç Puan Alacaklarını Yorumluyor

2021 yılı Liselere Geçiş Sistemi (LGS) için uzun marotonun sonuna gelindi. Adaylar sınavlara katıldılar ve artık puanlarının açıklanmasını bekliyorlar. MEB tarafından ilan edilecek sınav sonuçları öncesinde ise adayların sınav sorularını haberimizde beraber değerlendiriyoruz. 8. sınıf öğrencileri 2021 yılı Liselere Geçiş Sınavına katıldılar. Sabah saatlerinde başlayan sınavın ardından adaylar sınav sorularını yorumluyorlar. İşte 2021 LGS sınav sorularına dair aday yorumları.

6 Haziran 2021 LGS Soruları NasıldıZor Muydu, Kolay Mıydı? Adaylar Soruları Kaç Puan Alacaklarını Yorumluyor

2021 yılı Liselere Geçiş Sistemi (LGS) için uzun marotonun sonuna gelindi. Adaylar sınavlara katıldılar ve artık puanlarının açıklanmasını bekliyorlar. MEB tarafından ilan edilecek sınav sonuçları öncesinde ise adayların sınav sorularını haberimizde beraber değerlendiriyoruz. 

2021 LGS ADAY YORUMLARI

Öğrenciler LGS'ye kendi okullarında girdiler. Sınav giriş belgeleri ve diğer bilgiler MEB sistemi üzerinden aday portallarından ilan edildi. LGS'ye katılan adaylar sabah 09.00'da sınav merkezlerinde hazır oldular. LGS için sınav ise sabah 09.30 itibariyle başladı.

Sınava katılan öğrenciler sınava iki oturum üzerinden katıldılar. İlk oturumda öğrenciler Türkçe, T.C. inkılap tarihi ve Atatürkçülük, din kültürü ve ahlak bilgisi ile yabancı dil derslerinden toplam 50 soru soruldu. Öğrencilerin bu soruları yanıtlamaları için ise 75 dakika süre verildi.

LGS için ikinci oturum ise 11.30'da başladı ve öğrencilere bu oturumda matematik ve fen bilimleri derslerinden toplam 40 soru soruldu. Bu sorular için öğrencilere 80 dakika zaman hakkı tanındı. Öğrenciler 11.30'da başladıkları LGS ikinci oturumundan ise 12.50'de çıktılar. 

LGS PUAN HESAPLAMA

Sözel ve sayısal bölümlerdeki her bir alt test için doğru ve yanlış cevap sayıları belirlenecek. Her bir öğrencinin, her bir alt testine ait ham puanı, ilgili teste ait doğru cevap sayısından yanlış cevap sayısının üçte biri çıkarılarak hesaplanacak.

SINAV SONUÇLARI VE SORU CEVAPLARIN YAYIMLANMASI

Milli Eğitim Bakanlığı'nın soru ve cevaplara dair duyuruyu önümüzdeki günlerde ilan etmesi bekleniyor. Bir önceki sene 3 gün içinde açıklanan soru cevapların 2021 yılı için de aynı süre zarfında açıklanması bekleniyor. Öne çıkan tarih ise 9 Haziran. MEB LGS sonuçlarını ise Haziran ayının sonunda açıklayacak. 

SINAV KOLAY MIYDI, ZOR MUYDU?

LSG'ye katılan öğrenciler sınav sorularını yorum bölümünde değerlendiriyor. 

LGS matematik ve fen bilimleri soruları nasıldı?

1. oturumda sorulan Türkçe, T.C. inkılap tarihi ve Atatürkçülük, din kültürü ve ahlak bilgisi ile yabancı soruları kolay mıydı zor muydu?

En fazla hangi alanda zorlandınız? 

Yukarıda yer alan sorulara yanıt vererek diğer adaylar ise LGS değerlendirmesinde bulunabilirsiniz. Soru ve cevapları hatırlayabilir ve kendi durumunuzu öngörebilirsiniz. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@