4 Öğrenci için TEOG Sınavı Hazırlandı ama...

Dargeçit İlçesi\'nde bugün Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sınavı kapsamında bugün yapılan mazeret sınavlarında 4 öğrenci için İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü\'nde özel sınav ortamı hazırlandı. Ancak öğrenciler sınava katılmadı.

Öğretmenler 13.12.2015, 01:13
4 Öğrenci için TEOG Sınavı Hazırlandı ama...

(DHA) - MARDİN'in sokağa çıkma yasağı bulunan Dargeçit İlçesi'nde bugün Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sınavı kapsamında bugün yapılan mazeret sınavlarında 4 öğrenci için İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nde özel sınav ortamı hazılandı. Ancak öğrenciler sınava katılmadı.

Mardin'in Dargeçit İlçesi'nde kazılan hendeklerin kapatılması, barikatların kaldırılması ve PKK'lıların etkisiz hale getirilmesi için düzenlenecek operasyon kapsamında dün kaymakamlık tarafından saat 18.00'den itibaren sokağa çıkma yasağı ilan edildi. İlçede bugün TEOG mazerat sınavına girecek 4 öğrencinin mağdur edilmemesi için özel sınav düzenlendi.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, sınava girecek 4 öğrenciye İlçe Milli Müdürlüğü'nde sınava girme ortamı sağladı. Ancak, belirlenen 4 öğrenci sınava katılmadı. Yetkililer, bu 4 öğrencinin okullarında da devamsızlıkları bulunduğunu belirtti.

NUSAYBİN'DE ERTELENDİ

Mardin'in Nusaybin İlçesi'nde Milli Eğitim Bakanlığı, bugün yarın ve yapılacak TEOG mazeret sınavını bakanlığın belirleyeceği tarihlerde yapılacağını açıkladı. Bakanlıktan yapılan açıklamada, "Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş sistemi kapsamında 8'inci sınıf öğrencilerine uygulanan ortak sınavlar 25-26 Kasım tarihlerinde yapılmıştır. Ancak güvenlik tedbirleri nedeniyle Mardin İli Nusaybin İlçesi'nde 25-26 Kasım tarihlerinde sınav gerçekleştirilememiştir. Nusaybin İlçesi'nde güvenlik uygulamaları ve sokağa çıkma yasağı sınavdan sonra da devam ettiğinden, 12 ve 13 Aralık tarihlerinde mazeret sınavı yapılmayacaktır. Nusaybin İlçesi'nde müfredat çerçevesinde telafi eğitimi yapıldıktan sonra, Bakanlığımız tarafından belirlenecek tarihlerde mazeret sınavı yapılacaktır" denildi.

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@