350 köy yolu ulaşıma kapandı, ilk orta ve liseler tatil edildi

Kar yağışı nedeniyle 350 köy yolu ulaşıma kapandı.

Eğitim 15.12.2016, 10:05
350 köy yolu ulaşıma kapandı, ilk orta ve liseler tatil edildi

Özcan ÇİRİŞ/BİTLİS, () - BİTLİS ve çevresinde etkili olan kar yağışı nedeniyle 350 köy yolu ulaşıma kapanırken, Bitlis merkez ile merkeze bağlı köyler, Tatvan, Mutki, Ahlat ve Adilcevaz'da ilk orta ve liseler tatil edildi. Kar kalınlığını 1 metreyi aştığı Bitlis'te tek katlı evler ise adeta kara gömüldü.


Bitlis'te 2 günden bu yana etkili olan yoğun kar yağışı hayatı durma noktasına getirdi.

Dün geçe boyunca aralıksız yağan kar yağışı nedeniyle merkezdeki kar kalınlığı 1, yüksek kesimlerde ise 1.5 metreyi aştı. 350 köy yolunun kapalı olduğu Bitlis genelinde eğitime de ara verildi.

Kar yağışının devam ettiği Bitlis merkez, merkeze bağlı köyler ile Tatvan, Mutki, Ahlat ve Adilcevaz'da ilk, orta ve liselerde bugün için eğitime ara verilirken, engelli ve kadın personellere de idari izin verdi.


TEK KATLI EVLER KARA GÖMÜLDÜ


Hayatın adeta durma noktasına geldiği Bitlis'te kar kalığınlığını 1 metreyi aşması nedeniyle tek katlı evler de adeta kara gömüldü.

Sabahın erken saatlerinde kalkan Bitlisliler, kara gömülen evlerini, araçlarını çıkarmak için çaba sarf ederken, kapalı olan köy ve mahalle yollarını açılması için de belediye ve İl özel idaresinin karla mücadele ekipleri yoğun bir çalışma başlattı. Meteoroloji Müdürlüğü yetkilileri kar yağışının yarın da etkili olacağını söyledi.

dha

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@