300 TL KPSS Sınav Başvuru Ücreti Doğru Mu? ÖSYM Başvuru Kılavuzunu Bekleyin

KPSS sınav başvuru ücretlerine ilişkin sosyal medyada yer alan iddialarda sınavın 300 TL olacağı öne sürüldü. Ancak ÖSYM Başkanlığı sınav başvuru kılavuzunu henüz yayımladı. Peki sınav ücretleri ne kadar olacak?

300 TL KPSS Sınav Başvuru Ücreti Doğru Mu? ÖSYM Başvuru Kılavuzunu Bekleyin

2021 KPSS sınav başvuruları 28 Mayıs itibariyle başlayacak. Adayalr 14 Haziran tarihine kadar ÖSYM'ye başvurularını bildirecekler. 

Sınav başvuruları için ÖSYM'nin başvuru kılavuzunu yayımlamasını bekleyen adaylar için en merak edilen başlıkların başında KPSS sınav ücretleri geliyor. Sosyal medyada ise sınav ücretlerinin 300 TL olacağı iddiası yer aldı. 

KPSS SINAV ÜCRETLERİ 300 TL Mİ?

Sosyal medya üzerinde bazı siyasiler ve gazeteciler KPSS başvuru ücretlerinin 300 TL olacağını öne sürdüler. 

Gazeteci ve Eğitimci Abbas Güçlü Twitter'dan yaptığı paylaşımında sınav ücretlerine dair "ÖSYMBank,işsiz gençlerin sırtından para kazanmaya devam ediyor! Sınav Cumhuriyeti olduk!Yılda 10 milyon aday sınavlara giriyor ve tek kazanan,ÖSYMBank ve dersaneler! Sınav için harcanan kaynak,emek ve zaman,meslek edindirme ve istihdam için harcanmalı! KPSS için 300 TL çok fazla" açıklamasında bulundu. 

Bazı milletvekilleri de yapmış oldukları paylaşımlarında KPSS sınav ücretinin 300 TL olduğunu ve bu rakamın çok yüksek olduğunu ifade ettiler. 

KILAVUZ HENÜZ YAYIMLANDI

2021 KPSS sınav başvuru ücreti henüz belli olmadı. ÖSYM Başkanlığı'nın resmi sitesinden 2021 KPSS başvurularına dair yayımlayacağı kılavuzda sınav başvuru ücretleri açıklanmadı. Ancak bazı sitelerde sınav ücretinin 300 TL olmadığı sosyal medyada yer alan ifadelerin doğru olmadığına ilişkin açıklamalar var. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@