3 Mayıs Lise Sınavları Ertelenebilir! Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk Duyurdu

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk yapmış olduğu son dakika konuşmasında 9. 10. 11. sınıf lise sınavlarının ertelenmesi konusunda açıklamalarda bulundu. Bakan Selçuk konuşmasında sınavların duruma göre ileri bir tarihe ertelenebileceğini ifade etti.

3 Mayıs Lise Sınavları Ertelenebilir! Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk Duyurdu

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk yüz binlerce öğrenciyi yakından ilgilendiren lise sınavları konusuna değindi. Katılıdğı bir etkilin kapsamında konuşan Milli Eğitim Bakanı Selçuk sınav tarihlerinin pandemi durumuna göre değişebileceğini söyledi. 

LİSE SINAVLARI ERTELENEBİLİR

Gün içerisinde Küresel Salgın Döneminde Çocukların Ruh ve Beden Sağlığı Etkinliği düzenlendi. Çevrimiçi olarak düzenlenen etkinlik kapsamında Milli Eğitim Bakanı sürece dair açıklamalarda bulundu. Konuşmasının bir bölümünde sosyal medyada sık sık dile getirilen lise sınavları konusu üzerinde duran Bakan Selçuk önemli ifadeler kullandı. 

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk konuşmasının başında risk durumu ve okulların son haline dair ifadeler kullandı. Konuşmasında riskin düşük seviyede olması durumunda bile dikkate alınması gerektiğibi vurgulayan Bakan Selçuk eğitim bilinmciler olarak tüm bu riskleri değerlendirdiklerini söyledi. Bu kapsamda kapatmalar olduğunu söyleyen Bakan Selçuk konuşmasına lise sınavlarına dair düşüncesini açıklayarak devam etti. 

Ziya Selçuk 3 Mayıs'ta Yapılması Planan Lise Sınavlarına Dair

"3 Mayıs'taki sınavlarla ilgili bakış açımız şu; eğer hocalarımız tabloyu ortaya koyduklarında bunların ertelenmesi gerekir bir şekilde yeniden bir tanzime ihtiyaç var denildiğinde, inanın hiç tereddüt etmeyiz derhal yaparız. Bizim hiçbir şekilde bir ısrarımız ya da bir beklentimiz olamaz, buna hakkımız yok."

Bakan Selçuk konuşmasının sonunda ise çocukların, kıymetli velilerin, öğretmenlerin çok kıymetli olduğunu vurgulayarak o yüzden de tümüyle tabloya bakıp, veriye bakıp, bilime bakıp, böyle bir kararı gözden geçiririz, yeniden ele alırız, ifadelerini kullandı. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@