2.İl içi ve 2.İl dışı yapılmayacak işte nedeni

2.İl içi ve 2.İl dışı yapılmayacak işte nedeni

Öğretmenler 27.09.2015, 16:39
2.İl içi ve 2.İl dışı yapılmayacak işte nedeni

2. İl İçi ve 2. İl Dışı Yer Değiştirme isteyen öğretmenler gerek sosyal medyada gerekse sitemize gönderdikleri bir çok mesajda konuyu sitemizde haber olarak yayınlanmasını talep etmektedir.

2. İl İçi ve2. İl Dışı Yer Değiştirme isteyen öğretmenler için gün içinde sendika yetkilileri görüşmelerde bulunup bu konuda önümüzde ki süreçte bu taleplerin MEB tarafından karşılanıp karşılanayamacağı konusunda bilgi almaya çalıştık.

Sendika yetkilileri ile yaptığımız görüşmelerden sonra sendikaların bu konuda girişimlerinin olduğunu fakat Okulların açılmasına saatler kala Bakanlığın böyle bir talebi karşılayamayacağını buna sebep olarak ta 2015 yılı öğretmen atama takvimine 20 Mayıs 2015 tarihinde il içi yer değiştirme daha sonra il dışı yer değiştirme ve devamında özür grubu atamaları en son olarak 15 Eylül 2015 tarihinde yapılan 37 bin ilk öğretmen ataması ile sona erdiğini ve 2015-2016 Eğitim öğretim yılının 28 Eylül 2015 Pazartesi günü başlayacağını bu yönde yapılacak bir atama sonucunda boşalacak kadrolara takvimin uygun olmamasından dolayı bir atamanın yapılamayacağı ve bu yüzden bir çok dersin boş geçeceği için eğitim öğretim faaliyetlerinin olumsuz yönde etkilenmemesi için Bakanlığın 2. İl İçi ve 2. İl Dışı Yer Değiştirme yapmayacağı bilgisine ulaştık.

Okulların açılmasına saatler kala bu konuda MEB'in kararın yukarıda ki sebeplerden dolayı kesin olduğu ve eğitim öğretim devam ederken de bu yönde yapılacak bir atamanın da daha büyük mağduriyetlere yol açacağı Özetle yaptığımız görüşmelerden sonra Bakanlığın gündeminde 2. İl İçi ve 2. İl Dışı Yer Değiştirme atamaların olmadığı bilgisini siz değerli ziyaretçilerimizle paylaşıyoruz. 2. İl İçi ve 2. İl Dışı Yer Değiştirme atamaları hakkında ki görüşlerinizi aşağıda ki yorumlar kısmından yazabilirsiniz. (www.mebpersonel.com) 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@