28 Nisan Cuma okullar tatil mi?

TEOG sınavı sonrası 28 Nisan Cuma okullar tatil mi sorusunu soran öğrenciler MEB tarafından açıklama bekliyor.

Eğitim 25.04.2017, 15:46
28 Nisan Cuma okullar tatil mi?

TEOG sınavı sonrası 28 Nisan Cuma okullar tatil mi sorusunu soran öğrenciler MEB tarafından açıklama bekliyor. 26 Nisan ve 27 Nisan’da “ortak sınav” olacağından ötürü temel eğitimde okuyan öğrenciler tatile çıkıyor. 27 Nisan Perşembe gününe denk geldiğinden ötürü 28 Nisan Cuma günü öğrencilerin okula gidip gitmeyeceği merak konusu. Milli Eğitim Bakanlığı, birinci sınavda nasıl bir karar aldı?

Yarın (26 Nisan) sınava girecek olan 8’inci sınıfta okuyan öğrenciler hem Çarşamba hem Perşembe ortak sınav içerisinde Ortaöğretimde en iyi lisede okuyabilmek için ter dökecek. Eğitim uzmanları öğrencileri “heyecan” konusunda dikkatli olmaları gerektiğini söyledi. Öte yandan Milli Eğitim Bakanlığı yetkilileri, müfredat dışı bir soru sorulmayacağından ötürü, öğrencilerin çalıştığı yerden soruların sorulacağını açıkladı. Ortak sınavlar 26 Nisan’da başlıyor, 27 Nisan’da sona eriyor. Peki 28 Nisan’da eğitim öğretime bir gün ara verilecek mi?


 
MEB yetkilileri tarafından bu zamana dek bir açıklama gelmedi. Geçen döneme bakıldığında 23 ve 24 Kasım’da ortak sınava giren öğrenciler 25 Kasım Cuma günü eğitim öğretime kaldığı yerden devam etti. MEB tarafından “tatil” haberi geldiğinde haber içeriğimizde olacaktır. (Güncel Eğitim)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@