25 Eylül KPSS sınavına girecek adaylar dikkat! İşte sınav günü açık tutulacak nüfus müdürlükleri

Bugün ve yarın düzenlenen KPSS sınavı için ÖSYM tarafından ihtiyacı olan vatandaşlar için açık tutulacak olan il ve ilçe nüfus müdürlükleri yayınlandı. Yayınlanan nüfus müdürlükleri adaylar ile resmi internet sitesi üzerinden şu şekilde paylaşıldı...

25 Eylül KPSS sınavına girecek adaylar dikkat! İşte sınav günü açık tutulacak nüfus müdürlükleri

Bugün ve yarın yanı 24-25 Eylül tarihlerinde düzenlenecek olan KPSS sınavı için sınava girecek olan kişilere önemli bir duyuru yaptı. Bu süreçte gerekli olabilecek durumlar için hangi il ve ilçelerde nüfus müdürlüklerinin açık olup olmadığı merak edilenler arasına girdi. Peki ÖSYM tarafından duyuruya göre Cumartesi ve Pazar günleri için hangi nüfus müdürlükleri açık olacak?

ÖSYM DUYURDU! 

ÖSYM tarafından KPSS sınavına girecek olan adaylar için konu ile ilgili şu şekilde duyuru yapıldı;

"24-25 Eylül 2022 tarihlerinde uygulanacak 2022-KPSS Lisans Sınavının Alan Bilgisi oturumlarına girecek adaylardan; T.C. Kimlik Kartını kaybeden, T.C. Kimlik Kartında fotoğrafı bulunmayan, nüfus cüzdanı olmayan veya nüfus cüzdanında T.C. Kimlik Numarası, fotoğraf, soğuk damga bulunmadığı için sınava kabul edilmeyecek durumda olanlar için sınav yapılacak merkezlerde ekte sunulan İl/İlçe Nüfus Müdürlükleri; İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğünce 24 Eylül 2022 Cumartesi günü 07.00 ile 14.30 saatleri arasında,  25 Eylül 2022 Pazar günü ise 07.00 ile 10.00  saatleri arasında açık tutulacak ve söz konusu Müdürlüklere başvuran adaylara; müdürlük personeli tarafından fotoğraflı, imzalı-mühürlü, barkodlu-karekodlu veya  fotoğraflı, barkodlu-karekodlu “Geçici Kimlik Belgesi” düzenlenecektir." 

ÖSYM İL-İLÇE KODLARI

Yapılan bu duyurunun ardından ÖSYM tarafından yukarıda verilen bağlantı ile birlikte bağlantının üzerinden açık olacak olan nüfus müdürlüklerinin son durumu kişiler için güncel durum paylaşılmış oldu. 

SONRAKİ HABER