21 Şubat 2021 ALES Soruları Ve Cevapları Açıklandı Mı, Ne Zaman Açıklanacak?

Ölçe, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanlığı tarafından Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (ALES) bugün yapılıyor. ALES soruları ve cevapları ne zaman yayınlanacak? ALES puan hesaplama 2021 nasıl yapılacak?

21 Şubat 2021 ALES Soruları Ve Cevapları Açıklandı Mı, Ne Zaman Açıklanacak?

Türkiye'de bugün 88 sınav merkezinde Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanlığı tarafından Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (ALES) yapılıyor.

Türkiye'de bugün ALES heyecanı yaşanıyor. Akademik personel olmak veya lisansüstü eğitim almak isteyen adaylar 88 sınav merkezinde ALES sınavına giriyorlar. Adaylar büyük bir heyecanla sınavda sorulara yanıt verirken kendilerine gereken puanı alabilmek için kıyasıya mücadele edecekler. Peki 2021 ALES soruları ve cevapları ne zaman açıklanacak?

ALES HEYECANI YAŞANIYOR!

ÖSYM koronavirüs tedbirleri kapsamında 2020 yılında yapacağı bazı sınavlar için erteleme kararı almıştı. Bu sınavlardan birisi de ALES/2 oldu. ALES sınavına girecek adaylar bugün 21 Şubat 2021 Pazar günü saat 10:15'te ter dökmeye başladılar. Toplam 150 dakika sürecek olan sınav sonrasında ise ALES/2 soru ve cevapları büyük bir merak konusu olacak.

ALES SORU VE CEVAPLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

ÖSYM tarafından yapılan sınavların ardından o sınavlarda sorulan sorular ve cevapları açıklanıyor. Bu açıklamanın zamanı belirsiz olurken adaylar sınavlardan sonra en çok soru ve cevapların açıklanıp açıklanmadığını araştırmaya başlıyorlar. Bugün yapılan ALES soru ve cevapları ne zaman açıklanacak? ÖSYM bu konuda henüz bir bilgi vermedi. Ancak ÖSYM'den herhangi bir açıklama gelir gelmez ALES soru ve cevapları hakkında son dakika bilgilerine haberimizden erişilebilecektir.

ALES NEDİR?

ALES açılım olarak Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Sınavı demektir. Bu sınavdan alınacak puanlarla öğretim görevlisi, okutman, araştırma görevlisi, uzman, çevirici ve eğitim öğretim planlamacısı kadrolarına girilebilmektedir. Ayrıca ALEs ile lisansüstü eğitime de giriş yapılabilmektedir. Bunun yanında yurt dışında lisansüstü eğitime gönderilecek olan adayların seçiminde de ALES puanına bakılmaktadır.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@