2021 YDS Sonuçları Açıklandı! Sınav Cevap Kağıtları Aday Erişimine Açıldı

ÖSYM Başkanlığı 2021 YDS sonuçlarını açıkladığını ilan etti. ÖSYM duyurusunda ayrıca adayların sınav cevap kağıtlarının aday erişimine açıldığı sınava girenlerin Aday İşlemleri Sistemi üzerinden kağıtlarını görüntüleyebileceği bildirildi.

2021 YDS Sonuçları Açıklandı! Sınav Cevap Kağıtları Aday Erişimine Açıldı

Nisan ayı ortasında gerçekleştirilen Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı sonuçları ÖSYM Başkanlığı tarafından açıklandı. ÖSYM resmi sitesinden bir duyuru yayımlayarak 2021-YDS/1 Sınav Sonuçlarının ilan edildiğini duyurdu. 

Adayların sınav sonuçlarını nasıl görüntüleyeceklerine dair ise kurum "18 Nisan 2021 tarihinde uygulanan Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavına (2021-YDS/1) ait değerlendirme işlemleri tamamlanmıştır. Adaylar, sınav sonuçlarına 07 Mayıs 2021 tarihinde saat 11.00’den itibaren ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr adresinden T.C. Kimlik numaraları ve aday şifreleri ile erişebileceklerdir." açıklamasında bulundu. 

2021 YDS/1 SINAV SONUÇLARI AÇIKLANDI

ÖSYM tarafından sınav sonuçlarının açıklanmasının ardından ise ikinci bir duyuru geldi. 2021-YDS/1 Sınavına katılan adayların cevap kağıtlarının aday erişimine açıldığı bildirildi. 

Kurum cevap kağıtlarının aday erişimine açılmasına dair açıklamasında; 18 Nisan 2021 tarihinde uygulanan 2021 Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (2021-YDS/1) adaylarının cevap kâğıtlarının görüntüleri ve cevap kâğıtlarına yapmış oldukları işaretlemelerin optik okuyucular tarafından okunması sonucu elde edilen aday cevapları ve soruların doğru cevapları, sınava giren adayların sorulara verdikleri yanıtlarını ve değerlendirme sonuçlarını inceleyebilmeleri amacıyla ilan edildiğini belirtti. 

Cevap Kağıdını Görüntülemek İsteyenler

2021 YDS cevap kağıtlarını ve doğru işaretlemeleri görmek isteyen adaylar, ÖSYM Aday İşlemleri Sistemine girecekler. Kendilerine ait bilgilerin yer aldığı bu ekrandan YDS sınav seçeneğini seçecek adaylar daha sonraki aşamada “Cevap Kâğıdı Görüntüleme” ekranı üzerinden kendilerine ait işaretlemeleri görebilecekler. 

YDS sonuçlarını görüntülemek için TIKLAYINIZ

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@