2021 TUS 1. Dönem Tercih İşlemleri ÖSYM Üzerinden Başladı

ÖSYM yayımladığı bir duyuru ile 2021-TUS 1. Dönem tercih işlemlerinin başladığını duyurdu. 28 Nisan tarihinde başlayan tercihler 5 Mayıs tarihine kadar devam edecek. Tercihler ÖSYM Aday İşlemleri Sistemi üzerinden yapılacak.

2021 TUS 1. Dönem Tercih İşlemleri ÖSYM Üzerinden Başladı

ÖSYM Başkanlığı resmi sitesi üzerinden Tıpta Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavına dair duyuru yayımladı. Adayların tercih işlemleri ne zaman ve hangi koşullara dikkat edeceklerine dair bilgi veren ÖSYM Başkanlığı tüm detayları aktardı. 

ÖSYM'DEN 2021 TUS TERCİH DUYURUSU

Tıpta Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı için tercihte bulunacak adaylar için ÖSYM Başkanlığı, sürecin 28 Nisan tarihi itibariyle başladığını bildirdi. 

Adaylar tercih işlemlerini ÖSYM'nin Aday İşlemleri Sistemi üzerinden ilan edilen son tercih tarihine kadar yapacaklar. Tercihlerin ÖSYM'ye iletilmesi için açıklanan son tarih ise 5 Mayıs. ÖSYM Başkanlığı tercih işlemleri için ayrıca kılavuz yayımladı. 

ÖSYM'nin Duyuru Metni

Kurum yapmış olduğu açıklamasında adaylara şu bilgileri verdi. 

"2021 Tıpta Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı (2021-TUS 1. Dönem) tercih işlemleri, 28 Nisan - 04 Mayıs  2021 tarihleri arasında yapılacaktır. Tercih işlemleri, 04 Mayıs 2021 tarihinde saat 23:59’da sona erecektir. Adaylar, tercihlerini bireysel olarak 28 Nisan 2021 günü saat 13.45’ten itibaren ÖSYM’nin  https://ais.osym.gov.tr internet adresinden T.C. kimlik numaraları ve aday şifrelerini kullanarak elektronik ortamda yapabileceklerdir. Yerleştirme işleminde, 2021-TUS Başvuru kılavuzunda yer alan ilke ve kurallar uygulanacaktır."

Tercih Kılavuzuna Ulaşmak için

ÖSYM adayların 2021-TUS 1. Dönem yerleştirme ile ilgili genel bilgilere ve diğer önemli tablolara başvuru kılavuzu üzerinden erişim sağlayabileceklerini bildirdi. Adaylar ÖSYM'nin sitesi üzerinden bu kılavuzu inceleyebilecekler. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@