2021 ÖSYM Sınav Takvimi! Lisans KPSS ÖABT Başvuru Tarihleri

2021 yılında lisans düzeyinden KPSS sınavına girecek adaylar, başvuru tarihlerini kaçırmamalılar. Bu kapsamda adayların ne zaman başvuru yapacaklarını, ne zaman sınava gireceklerini ÖSYM Sınav takviminde yer alan tablo ile tek tek aktarıyoruz. İşte 2021 KPSS ÖABT sınav başvuru tarihleri.

2021 ÖSYM Sınav Takvimi! Lisans KPSS ÖABT Başvuru Tarihleri

2021 yılında ÖSYM Başkanlığı tarafından sadece lisans KPSS düzenlenecek. Üniversitelerin 4 yıllık eğtim veren lisans bölümlerinden mezun olan adayların gireceği ve memur olma yolunda ilk adımı atacakları sınav için ise süreç daraldı. 

Kamugündemi.com olarak 2021 yılı ÖSYM sınav takviminde yer alan tüm Lisans KPSS bilgilerini derledik. 2021 KPSS başvuru tarihleri, geç başvuru tarihi, KPSS, ÖABT sınav tarihleri, sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacağı. Memur olmak isteyen lisans mezunu adayların bilmeleri gerekenler. 

2021 ÖSYM LİSANS KPSS ÖABT BAŞVURU TARİHLERİ

Memur olmak isteyen lisans mezunu adaylar için Kamu Personeli Seçme Sınavı maratonu Mayıs ayı içerisinde başlayacak. Yüz binlerce lisans mezunu aday başvurularını ÖSYM'ye mayıs ayının son dönemi ve Haziran ayının başında bildirecekler. 

ÖSYM Sınav Takvimine Göre - Başvuru tarihleri

Kamu Personel Seçme Sınavı 2021-KPSS A Grubu ve Öğretmenlik (GENEL YETENEK-GENEL KÜLTÜR, EĞİTİM BİLİMLERİ), Kamu Personel Seçme Sınavı 2021-KPSS A Grubu ve Öğretmenlik (ALAN BİLGİSİ) 1. GÜN, Kamu Personel Seçme Sınavı 2021-KPSS A Grubu ve Öğretmenlik (ALAN BİLGİSİ) 2. GÜN, Kamu Personel Seçme Sınavı 2021-KPSS Öğretmenlik Alan Bilgisi (ÖABT) sınavlarının tamamı için başvurular 28 mayıs tarihinde başlayacak. Başvuru işlemleri 14 Haziran tarihine kadar devam edecek. İlan edilen tarihlerde başvuruda bulunamayanlar 22 Haziran ile 23 Haziran tarihlerinde geç başvuru hakkından yararlanacaklar. 

Sınav Ne Ne Zaman?

2021-KPSS A Grubu ve Öğretmenlik (GENEL YETENEK-GENEL KÜLTÜR, EĞİTİM BİLİMLERİ): 1 Ağustos tarihinde. 

2021-KPSS A Grubu ve Öğretmenlik (ALAN BİLGİSİ) 1. GÜN: 7 Ağustos Tarihinde

2021-KPSS A Grubu ve Öğretmenlik (ALAN BİLGİSİ) 2. GÜN: 8 Ağustos Tarihinde

2021-KPSS Öğretmenlik Alan Bilgisi (ÖABT): 15 Ağustos tarihinde.

SINAV SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

ÖSYM Başkanlığı 2021 yılı sınav takviminde, Lisans KPSS sonuçlarının tüm sınavlar için 16 Eylül tarihinde duyurulacağını ilan etti. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@