2021 MSÜ Askeri Öğrenci Aday Tercih Kılavuzu Yayımlandı

Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı (2021 MSÜ) ve Askeri Öğrenci Temini Kılavuzu yayımlandı. Tercihte bulunacak adaylar adına tüm ayrıntıların yer aldığı kılavuz Kamu Gündemi'nde.

2021 MSÜ Askeri Öğrenci Aday Tercih Kılavuzu Yayımlandı

Milli Savunma Üniversitesi tarafından gün içinde tercihlerin alınacağı duyurulmuştu. Günün ikinci duyurusunda tercih kılavuzu adaylar için yayımlandı. 

2021 yılında MSÜ askeri öğrenci aday belirleme için tercihte bulunacak adaylar, tercih işlemlerini yayımlanan kılavuza göre yapacaklar. Tercihlerin 30 Nisan tarihinde başlayacak olması nedeniyle adayların son başvuru tarihine kadar tercihlerini bildirmeleri gerekiyor. 

MSÜ 2021 ADAY BELİRLEME SINAVI TERCİH KILAVUZU

Milli Savunma Üniversitesi resmi sosyal medya sitesi üzerinden yapmış olduğu bir paylaşım ile tercih işlemlerinin başladığını duyurmuştu. Adayların tercihleri nasıl yapacaklarına dair bir açıklamada bulunan kurum twitter hesabından şu bilgileri paylaşmıştı. 

"Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Tercih İşlemleri (2021-MSÜ) başlamış olup 19 Mayıs 2021 tarihinde sona erecektir. Tercih İşlemleri MSB Personel Temin Daire Başkanlığı'nın internet adresinden yapılacaktır."

Adaylar tercihlerini 30 Nisan tarihinden 19 Mayıs tarihine kadar yapacaklar. Tercih işlemlerinde dikkat edilecek husus ise başta sağlık şartları olmak üzere tüm talep edilen koşullara haiz olunması. Talep edilen koşulların sağlanmadığı durumda ise tercihler geçersiz sayılacak. 

MSÜ Tercih Kılavuzuna Ulaşmak için TIKLAYINIZ

ADAYLARA UYARI GELDİ

MSÜ tercihte bulunacak adaylara yapmış olduğu uyarısında "Tercihinizi yaparken "Aday Yerleştirme İşlemleri" sürecinde tercih önceliğinize ve Aday Değerlendirme Puanı (ADP) sıranıza göre yerleştirileceğinizi ancak, "Ek Yerleştirme" sürecinde tercihlerinizin arasında bulunan herhangi bir tercihinize de yerleşebileceğinizi unutmayın" ifadelerine yer verdi. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@