2021 Lise KPSS Var Mı? ÖSYM Sınav Takvimi KPSS Tarihleri

Lise mezunu olup memur olma hayali kuran adaylar 2021 yılında Lise KPSS olup olmayacağını merak ediyorlar. 2021 yılı sınav takvimi ve KPSS tarihlerini derledik.

2021 Lise KPSS Var Mı? ÖSYM Sınav Takvimi KPSS Tarihleri

Kamu kurumlarında memur olma hayali kuran adaylar ilk adım olan Kamu Personeli Seçme Sınavını geçmek zorundalar. KPSS'ye girip yüksek puan almak isteyen adaylar hazırlıklarına devam ediyorlar. Peki 2021 yılında hangi adaylar KPSS'ye girebilecek? ÖSYM Başkanlığı'nın açıkladığı sınav takviminde KPSS tarihleri ne zaman? İşte 2021 yılı KPSS'ye dair bilinmesi gerekenler. 

2021 YILINDA LİSE KPSS VAR MI?

Kamu Personeli Seçme Sınavı uygulamaları lise ve önlisans mezunları ile lisans mezunları için farklılık gösteriyor. 

ÖSYM Başkanlığı önlisans ve lise mezunları için gerçekleştirilen KPSS'yi 2 yılda bir yapıyor. Lisans mezunu adaylar için ise KPSS her yıl yapılıyor. 2020 yılında tüm öğrenimn düzeyleri için Kamu Personeli Seçme Sınavı gerçekleştirildi. Lise mezunları ortaöğretim KPSS'ye, önlisans mezunları ile lisans mezunları ise kendi öğrenim düzeylerine göre gerçekleştirilen KPSS2ye katılım sağladılar. 2020 yılında yapılan son KPSS'nin ardından ise gözler 2021 yılına çevrildi. 

2021 yılında sadece lisans düzeyinden mezunlar için KPSS gerçekleştirilecek. Üniversitelerin 4 yıllık eğitim veren bölümlerinden mezun adaylar ÖSYM'nin ilan ettiği kamugundemi.com olarak aşağıda aktardığımız tarihlerde sınava katılım sağlayacaklar. 

Bu bilgiler ışığında 2021 yılında lise düzeyinden ve önlisans düzeyinden KPSS olmayacak. Lise ve 2 yıllık üniversite mezunu adaylar en erken 2022 yılında KPSS'ye girecekler. 

KPSS TARİHLERİ

ÖSYM Başkanlığı'nın ilan ettiği sınav takviminde 2021 yılı lisans KPSS tarihleri açıklandı. 

Lisans düzeyinden memur olmak isteyen adaylar başvurularını 28 Mayıs ile 14 Haziran tarihlerinde yapacaklar. 2021-KPSS A Grubu Ve Öğretmenlik (Genel Yetenek-Genel Kültür, Eğitim Bilimleri) oturumları 1 Ağustos’ta düzenlenecek. 2021-KPSS A Grubu ve Öğretmenlik (ALAN BİLGİSİ) 7 Ağustos ve 8 Ağustos’ta yapılacak. ÖSYM ÖABT sınav tarihini ise 15 Ağustos olarak açıkladı. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@