2021 Lisans KPSS Başvuruları Başlıyor! İşte Tarihler ve Başvuru Ücreti

ÖSYM Başkanlığı 2021 KPSS Alan Bilgisi, Genel Kültür ve ÖABT başvurularını 28 Mayıs itibariyle almaya başlayacak. Adaylar başvurularını yaklaşık iki haftalık süreçte başvurularını yapacak adaylar için ÖSYM kılavuz yayımlayacak. 2021 KPSS başvuru işlemleri.

2021 Lisans KPSS Başvuruları Başlıyor! İşte Tarihler ve Başvuru Ücreti

2021 yılında KPSS'ye girecek adaylar için süreç başlamak üzere. ÖSYM Başkanlığı 2021 yılı sınav takvimi kapsamında adaylardan başvuruları toplayacak. Memur olma hayali kuran tüm lisans mezunları için sürecin nasıl yönetileceğini adım adım aktarıyoruz. 

2021 YILI KPSS BAŞVURULARI BAŞLIYOR

ÖSYM Başkanlığı'nın yayımladığı sınav takviminde Lisans Düzeyi KPSS için ilkbaşvuru tarihi 28 Mayıs olarak ilan edildi. 

KPSS için hazırlanan adaylar 28 Mayıs tarihinde ÖSYM'nin web sitesinden yayımlanacak kılavuzun ilan edilmesinin ardından başvurularını yapmaya başlayacaklar. Başvuru işlemleri ÖSYM'nin web sitesinden elektronik olarak yapılacak. Başvurular için son tarih 14 Haziran.

Adaylar eğer resim veya diğer alanlarda sorun yaşarlarsa KPSS başvurularını sınav merkezleri üzerinden şahsen de yapacabilecekler. İlk defa KPSS başvurusunda bulunacak olan adaylar ile diğer tüm adaylar için başvuru aşamasının nasıl ilerleyeceğini aktarıyoruz. 

KPSS Başvurularında İlk Adım ile Son İşlem

* Adaylar öncelikle ÖSYM tarafından 28 Mayıs tarihinde yayımlanacak kılavuzu dikkatle inceleyecekler. 

* Başvuru aşamasında ilk adım ÖSYM Aday İşlemleri Sistemine giriş yapmak olacak. 

* Sisteme T.C. numarası ve şifreleri ile giriş yapan adaylar Başvuru Sürecinde olanlar sekmesinden 2021 KPSS'yi seçecekler.

* Adaylar daha sonra başvurularını bu sekme üzerinden yapacaklar. 

* Başvurularını yapan bilgilerini onaylayanlar son adım olarak başvuru ücretini yatıracaklar. 

* KPSS ınav ücretleri internet üzerinden, ATM'den yada banka şubelerinden ödenebilecek. 

2021 YILI KPSS BAŞVURU ÜCRETİ

2021 KPSS başvuru ücreti henüz belli değil. Ancak kısa süre önce açıklanan 2021 DGS başvuru işlemlerinde sınav ücretleri 130 TL'den 150 TL'ye yükseltildi. 2021 yılı KPSS'de bu oranda zam yapılabileceği öngörülüyor. 2020 yılında KPSS için başvuruda bulunan adaylar her bir oturum için 80 TL ödemişlerdi. ÖABT için her bir oturum 55 TL olarak uygulanmıştı. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@