2021 Lisans KPSS Başvuruları Başlayacak! KPSS, ÖABT, Alan Bilgisi Başvuru İşlemleri

ÖSYM Başkanlığı 2021 yılı lisans KPSS başvurularını almaya başlayacak. KPSS Genel Kültür, KPSS A Grubu, KPSS Alan Bilgisi, KPSS Öğretmenlik ve ÖABT başvuru tarihleri ve sınav tarihleri haberimizde.

2021 Lisans KPSS Başvuruları Başlayacak! KPSS, ÖABT, Alan Bilgisi Başvuru İşlemleri

Üniversitelerin 4 yıllık bölümlerinden mezun olan yada mezun olacak olan adaylar 2021 yılı KPSS sınavına katılacaklar. 

Kamuda çalışma hayali olan adaylar için sınavlar için başvuruların ne zaman başlayacağını, adayların ne kadar sınav ücreti ödeyeceğini ve başvuruları nasıl yapacağını adım adım aktarıyoruz. İşte 2021 ÖSYM sınav takvimi ve KPSS tarihleri. 

ÖSYM 2021 KPSS BAŞVURU TARİHLERİ

Bilindiği üzere ÖSYM Başkanlığı lisans düzeyi KPSS'yi her sene gerçekleştiriyor. Bu kapsamda 2021 yılında KPSS'ye girecek olan adaylar başvurularını önümüzdeki günlerde yapmaya başlayacaklar. ÖSYM sınav takvimine göre ise süreç Mayıs sonunda başlayacak. 

Adaylar Ağustos ayına sınava katılmak istiyorlarsa ÖSYM tarafından açıklanan başvuru tarihlerini kaçırmayacaklar. 

KPSS Sınav Tarihleri

2021 yılı sınav takvimini yayımlayan ÖSYM Başkanlığı KPSS A Grubu, KPSS Öğretmenlik, KPSS Alan Bilgisi, KPSS ÖABT için başvuruların ne zaman yapılacağını açıkladı. Bir tablo yayımlayan ÖSYM Başkanlığı adayların sınava ne zaman gireceklerini, sınav başvurularını hangi tarihler içerisinde yapacaklarını ve sınava zamanında başvuru yapamayanların geç başvuru işlemlerini ne zaman tamamlayacaklarını tek tek açıkladı. 

Kamu Gündemi olarak bizlerde 2021 ÖSYM KPSS Sınav, Başvuru, Geç Başvuru ve Sonuç Açıklama tarihlerine dair tabloyu sizlerle paylaşıyoruz. 

SINAV BAŞVURULARI NASIL YAPILACAK?

2021 KPSS başvurularının tamamı 28 mayıs tarihi itibariyle başlayacak. Adaylar sınav başvurularını 14 haziran tarihine kadar yapacaklar. Sınav başvurularını açıklanan zamanda yapamayan adaylar ise başvurularını 22 23 Haziran tarihlerinde geç başvuru döneminde yapacaklar. 

Sınav başvurusunda bulunacak olan adaylar ÖSYM'nin 2012 yılı için belirlediği sınav ücretini ödeyecekler. Daha sonra ÖSYM Aday İşlemleri sistemi üzerinden kendi profillerine erişim sağlayacak adaylar başvurularını elektronik olarak ÖSYM'nin sitesinden yapabilecekler. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@