2021 LGS Türkçe Soruları ve Cevapları Açıklandı Mı? 6 Haziran LGS Türkçe Aday Yorumları

MEB tarafından 6 Haziran 2021 tarihinde gerçekleştirilen 8. sınıf öğrencilerinin girdiği LGS sınavı sona erdi. Sınavdan çıkan adaylar 2021 LGS Türkçe Soruları ve Cevapları açıklandı mı diye merak ediyor. İşte 2021 LGS Türkçe sorularına ve cevaplarına ait detaylar.

2021 LGS Türkçe Soruları ve Cevapları Açıklandı Mı? 6 Haziran LGS Türkçe Aday Yorumları

MEB tarafından 6 Haziran 2021 tarihinde gerçekleştirilen 8. sınıf öğrencilerinin girdiği LGS sınavı sona erdi. Sınavdan çıkan adaylar 2021 LGS Türkçe Soruları ve Cevapları açıklandı mı diye merak ediyor.

LGS'nin sabah yapılan ilk oturumunda adaylara 50 soruluk sözle test uygulandı ve bunun 20 sorusu Türkçe'den geldi. Sene boyunca pandemi ve kapanma koşulları nedeniyle çok zor şartlar altında bu sınava hazırlanan , bir milyondan fazla aday şimdi soruları cevapları ve sonuçları merak ediyor.

LGS Puan Hesaplama İçin Tıklayınız

LGS Sonuç Açıklanma Tarihi İçin Tıklayınız

LGS Aday Yorumları İçin Tıklayınız

2021 LGS TÜRKÇE SORU DAĞILIMI

LGS sınavında adaylara Türkçe'den Fiilimsiler ,Sözcükte Anlam ,Deyimler ve Atasözleri, Söz Sanatları, Cümlede Anlam, Parçada Anlam, Cümlenin Öğeleri, Noktalama İşaretleri,Metin Türleri, Fiilde Çatı,Cümle Türleri, Yazım Kuralları,Anlatım Bozukluğu ve Sözel Mantık / Görsel Okuma konularından sorular soruldu.

2021 LGS TÜRKÇE SORULARI VE CEVAPLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

6 Haziran 2021 LGS Türkçe Soruları ve cevaplarının bugün akşam saatlerinde veya en geç yarın MEB tarafından açıklanması beklenmektedir. Bu sınava ait sonuçlar ise 30 Haziran 2021 tarihinde ilan edilecektir. 

2021 LGS TÜRKÇE NET HESAPLAMA

LGS Türkçe'de 20 soruda verilen her 3 yankış cevap bir doğru cevabı götürmektedir. Örneğin 15 Doğru 5 Yanlış yapan bir aday LGS Türkçe'de 13,33 nete sahip olacaktır. Aynı şekilde 12 Doğru 6 Yanlış 2 Boş şeklinde olan bir adayın LGS Türkçe'de 10 neti olacaktır.

2021 LGS TÜRKÇE ADAY YORUMLARI

LGS sınavından çıkan adaylar soruların kolay mı zor mu olduğunu araştırıyor ve diğer adayların ne yaptığını merak ediyor. Sizlerde aklınıza takılan LGS Türkçe soruları ve cevapları yazarak diğer adaylarla fikir alışverişinde bulunabilirsiniz.

Kamugundemi.com

Yorumlar (1)
rojda 2 hafta önce
lgs cevap anahtarı ne zaman acaba

Gelişmelerden Haberdar Olun

@