2021 LGS Matematik Soruları ve Cevapları Açıklandı Mı? 6 Haziran LGS Matematik Aday Yorumları

MEB tarafından 6 Haziran 2021 tarihinde gerçekleştirilen bir milyondan fazla 8. sınıf öğrencisinin girdiği LGS Matematik sınavı sona erdi. Sınavdan çıkan adaylar 2021 LGS Matematik Soruları,Cevapları açıklandı mı , kolay mıydı zor muydu diye merak ediyor.İşte 2021 LGS Matematik sorularına ve cevaplarına ait detaylar.

2021 LGS Matematik Soruları ve Cevapları Açıklandı Mı? 6 Haziran LGS Matematik Aday Yorumları

LGS'nin sabah yapılan ikinci oturumunda adaylara 40 soruluk sayısal test uygulandı ve bunun 20 sorusu Matematik'den geldi. Sene boyunca pandemi ve kapanma koşulları nedeniyle çok zor şartlar altında bu sınava hazırlanan , bir milyondan fazla aday şimdi LGS Matematik soruları cevapları ve sonuçları merak ediyor.

2021 LGS MATEMATİK SORU DAĞILIMI

LGS sınavında adaylara Matematik'den 

-Üslü Sayılar    
-Köklü Sayılar    
-Çarpanlar ve Katlar    
-Olasılık    
-Veri Analizi    
-Eşitsizlikler    
-Cebirsel İfadeler ve Eşitsizlikler    
-Doğrusal Denklemler ve Eğim    
-Dönüşüm Geometrisi    
-Geometrik Cisimler    
-Üçgenler    
-Eşlik ve Benzerlik konularından sorular soruldu.

2021 LGS MATEMATİK SORULARI VE CEVAPLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

6 Haziran 2021 LGS Matematik Soruları ve cevaplarının bugün akşam saatlerinde veya en geç yarın MEB tarafından açıklanması beklenmektedir. Bu sınava ait sonuçlar ise 30 Haziran 2021 tarihinde ilan edilecektir. 

2021 LGS MATEMATİK NET HESAPLAMA

LGS Matematik'de 20 soruda verilen her 3 yanlış cevap ,bir doğru cevabı götürmektedir. Örneğin 14 Doğru 6 Yanlış yapan bir aday LGS Matematik'de 12 nete sahip olacaktır. Aynı şekilde 15 Doğru 5 Yanlış şeklinde olan bir adayın LGS Matematik'de 13,33 neti olacaktır.

2021 LGS MATEMATİK ADAY YORUMLARI

LGS Matematik sınavından çıkan adaylar soruların kolay mı zor mu olduğunu araştırıyor ve diğer adayların ne yaptığını merak ediyor. Sizlerde yorum bölümünden aklınıza takılan LGS Matematik soruları ve cevapları yazarak diğer adaylarla fikir alışverişinde bulunabilirsiniz.

LGS Puan Hesaplama İçin Tıklayınız

LGS Sonuç Açıklanma Tarihi İçin Tıklayınız

LGS Aday Yorumları İçin Tıklayınız

Kamugundemi.com

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@