2021 KPSS Başvuru Haftası Geldi! ÖSYM Sınav Başvuru Tarihleri Takvimi

ÖSYM Başkanlığı 2021 KPSS başvurularını almaya hazırlanıyor. Mayıs ayının son haftası itibariyle başlayacak olan 2021 KPSS ÖABT başvuruları için adayların yapmaları gereken işlemler ve diğer tüm ayrıntılar.

2021 KPSS Başvuru Haftası Geldi! ÖSYM Sınav Başvuru Tarihleri Takvimi

ÖSYM Başkanlığı tarafından yayımlanan sınav takvimine göre 2021 KPSS başvuruları önümüzdeki günlerde alınacak. 

Mayıs ayının son haftasında hatta son günlerinde başlayacak olan sınav başvuruları, Haziran ayının ilk günlerinde devam edecek. KPSS başvurusunda bulunacak olanlar için işlemleri adım adım sizlerle paylaşıyoruz. 

ÖSYM SINAV TAKVİMİNE GÖRE BAŞVURU TARİHLERİ

ÖSYM Başkanlığı tarafından yayımlanan 2021 sınav takvimine göre KPSS başvuruları önümüzdeki hafta içerisinde başlayacak. 

Kamu Personel Seçme Sınavı 2021-KPSS A Grubu ve Öğretmenlik sınav başvurularında bulunmaya hazırlanan adaylar için süreç 28 Mayıs tarihinde başlayacak.

İki haftadan uzun bir sürede adaylar başvurularını yapacak. 14 Haziran tarihine kadar başvuruda bulunamayan adaylar başvurularını geç başvuru tarihinde yapacaklar. Geç başvuru işlemleri 22 Haziran tarihinde başlayacak ve 23 Haziran tarihinde sona erecek. Geç başvuru ile KPSS başvurusunda bulunacak adayların dikkat etmeleri gereken en önemli husus sınav başvuru ücretinin normal başvuru ücretlerine göre yüzde 50 oranında daha fazla olması. 

2021 KPSS ilk başvuru tarihi 28 Mayıs

2021 KPSS son başvuru tarihi 14 Haziran

2021 KPSS geç başvuru tarihi 22-23 Haziran

KPSS BAŞVURU İŞLEMLERİ ADIM ADIM

2021 yılında KPSS'ye girecek olan adaylar başvurularını ÖSYM Başkanlığı üzerinden yapacaklar. Başvuru işlemleri adayların tercihlerine göre ister şahsen ÖSYM merkezlerinden yapılacak istenirse de ÖSYM'nin web sitesinden yapılacak. 

Adaylar sınav başvurularını yapmak için öncelikle ÖSYM aday işlemleri sayfasını açacaklar. Burada kendi T.C numaraları ve şifreleri ile sisteme giriş yapacaklar. Açılan sayfada Başvuru Süreci Devam Edenler sekmesi var. O sekmeye tıklayan adayların karşısına bazı seçenekler çıkacak. Seçeneklerin arasında 2021 KPSS olacak. Adaylar KPSS seçeneğine tıklayacaklar ardından karşılarına kendi bilgilerinin yer aldığı başvuru ekranı çıkacak. Bilgilerin doğruluğunu kontrol edecek adaylar başvurularını onaylayacaklar. Ardından ise başvuru ücreti yatırarak başvuruları tamamlayacaklar. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@