2021 DİB MBSTS Sonuçları Açıklandı! ÖSYM Soru ve Cevapları Yayımladı

ÖSYM Başkanlığı yayımladığı üst üste duyurular ile Diyanet İşleri Başkanlığı Mesleki Bilgiler Seviye Tespit Sınavı sonuçlarını açıkladı. Bunun yanında kurum ayrıca 2021-DİB-MBSTS Cevap Kâğıtları ve Aday Cevaplarını da aday erişimine açtı.

2021 DİB MBSTS Sonuçları Açıklandı! ÖSYM Soru ve Cevapları Yayımladı

2021 yılı Diyanet İşleri Başkanlığı Mesleki Bilgiler Seviye Tespit Sınavı sonuçları açıklandı. ÖSYM tarafından yayımlanan iki farklı duyuru ile hem sınav sonuçlarının duyurulduğunu hemde sınav soru cevaplarının aday erişimine açıldığını bildirildi. 

2021  DİB MBSTS SONUÇLARI AÇIKLANDI

ÖSYM yayımladığı ilk duyurusunda 10 Nisan 2021 tarihinde uygulanan Diyanet İşleri Başkanlığı Mesleki Bilgiler Seviye Tespit Sınavı sonuçlarına adayların sonuç görüntüleme sayfası üzerinden öğrenebileceklerini duyurdu.

ÖSYM sonuç açıklama duyurusunda "10 Nisan 2021 tarihinde uygulanan Diyanet İşleri Başkanlığı Mesleki Bilgiler Seviye Tespit Sınavına (2021-DİB-MBSTS) ait değerlendirme işlemleri tamamlanmıştır. Adaylar, sınav sonuçlarına 04 Mayıs 2021 tarihinde saat 14.30’dan itibaren ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr adresinden T.C. Kimlik numaraları ve aday şifreleri ile erişebileceklerdir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur." açıklamasında bulundu. 

Sonuç Görüntüleme Ekranı için TIKLAYINIZ

2021-DİB-MBSTS Cevap Kâğıtları ve Aday Cevapları Erişime Açıldı

ÖSYM sonuç açıklama duyurusunun hemen aardından ise sınava dair soru ve cevapları aday erişimine açtı. 10 gün süre ile sistemde görüntülenebilecek olan soru ve cevaplar ÖSYM Aday İşlemleri Sistemi üzerinden görüntülenebilecek.

Doğru cevapların nasıl görüntüleneceği hakkında adayları bilgilendiren ÖSYM, adayların sisteme T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile giriş yaptıktan sonra ilgili sınavı ve “Cevap Kâğıdı Görüntüleme” ekranını seçerek sınavda kullandıkları cevap kâğıdı görüntüsünü, cevap kâğıdına yaptıkları işaretlemeleri, bu işaretlemelerin optik okuyucularla okunması sonucu elde edilen aday cevaplarını ve soruların doğru cevaplarını görebileceklerdir, açıklamasında bulundu. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@