2018 KPSS Lisans Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

ÖSYM tarafından KPSS Lisans Genel Kültür, Genel Yetenek ve Eğitim Bilimleri sınavı hafta sonu gerçekleştirildi. Söz konusu sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? Haberimizde...

Eğitim 25.07.2018, 16:17
2018 KPSS Lisans Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

Kamu Personeli - 22 Temmuz 2018 tarihinde Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından KPSS lisans Genel Kültür, Genel Yetenek ve Eğitim Bilimleri sınavı gerçekleştirildi.

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından 22 Temmuz 2018 tarihinde saat 10.15'te Genel Kültür ve Genel Yetenek testleri gerçekleştirildi. Söz konusu sınavda adaylara 12 soru soruldu ve 130 dakika süre verildi. 

KPSS Genel Kültür ve Genel Yetenek testleri kapsamında Türkçe testinde 30 soru Matematik testinde 30 soru soruldu. Ayrıca Genel Kültür testinde Tarih testinde 27 soru, Coğrafya testinde 18 soru, Anayasa - Vatandaşlık testinde 9 soru ve Güncel Bilgiler testinde 6 soru soruldu.

Bunun yanı sıra KPSS lisans Eğitim Bilimleri testinde adaylara 80 soru soruldu. Sınav 14.45'te başladı ve adaylara soruları cevaplamaları için 100 dakika süre verildi. Sınav 16.25'te sona erdi. 

SINAV SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Peki gerçekleştirilen sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? Sınavın tamamlanmasının ardından adaylar sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacağını araştırmaya başladılar. 

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezinin sınav takviminde KPSS lisans Genel Kültür, Genel Yetenek ve Eğitim Bilimleri testi sonuçlarının 31 Ağustos 2018 tarihinde açıklanacağı ifade edildi. 

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret Omni Ticaret
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@