2016 özür grubu mağduriyeti hala çözüm bekliyor

Milli Eğitim Bakanlığının yapmış olduğu iller arası özür grubu yer değiştirmeleri arkasında 2 bin mağdur öğretmen bırakmıştır.

Öğretmenler 06.02.2016, 23:16
2016 özür grubu mağduriyeti hala çözüm bekliyor

2 bin mağdur öğretmen derken iller arasında mağdur olan 2 bin öğretmen bunun içine iliçi mağduriyetini katmadan konuşuyoruz. 2 bin mağdur öğretmen 2 bin mağdur aile demektir. 1 milyona yakın öğretmen personeli bulunan Milli Eğitim Bakanlığının 2 bin öğretmenin yer değişikliğini gerçekleştirip ailesine kavuşturamaması üzücü bir durumdur. Önümüzdeki Pazartesi eğitim öğretim başlayacağı için bavullarımızı hazırladık ayrılık hüznü içimize çöktü gözümüz kulağımız Milli Eğitim Bakanlığının yapacağı açıklamada. İlk atamalar gerçekleştikten sonra tek umudumuz il emrinin verilmesi en azından eşimiz ve çocuğumuzla aynı ilde olursak uzak bile olsa hafta da 2 gün yanlarına gitme şansımız olacak.

 

 

Milli Eğitim Bakanlığının yapacağı açıklama müjde olursa sevineceğiz ailelerimiz bayram havası yaşayacak eğer bu açıklama olumsuz olursa bu işin peşini bırakmayacağız yasal yollardan hakkımızı arayacağız. Umarız bu bekleyiş uzun sürmez Önümüzdeki hafta Milli Eğitim Bakanlığında yetkili bir ağızdan resmi bir açıklama duyarız. Bütün yetkililere empati yapın çağrısında bulunuyoruz empati yapın ki bizim yaşadığımız acıyı anlayın şuan bavullarımız hazır ve çocuklarımızın gözlerinin içine bakıyoruz ve yanımızdan ayırmıyoruz.

Çünkü bu ayrılığın ne kadar süreceğini bilmiyoruz dileriz bize bu acıyı yaşatanlar kendi çocuğundan eşinden ayrı kalmak zorunda KALMAZ hani bir laf varya Allah (c.c.) düşmanımıza bile yaşatmasın işte bizim yaşadığımız acı böyle bir acı. Özür grubu mağduriyetinin tek çözümü il emridir başka çözüm yok Milli Eğitim Bakanlığından önümüzdeki hafta il emri müjdesi bekliyoruz mesafe 200 km bile olsa en azından ailemizle aynı ilde olmak istiyoruz. Çok şey mi istiyoruz ? ? ?

Yorumlar (1)
mağdur öğretmen 5 yıl önce
İnşallah sesimizi duyarlar bu yazılanlar ve yorumlar yetkililere de ulaşır ve artık bi çözüm bulunur.
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@