2016 Ağustos özür grubu sonucu oluşan minimum puanlar

2016 Ağustos özür grubu sonuçları açıklandı. Atama isteyen binlerce öğretmenin dörtte üçü tercihlerine yerleşti. Dörtte birlik kısmı ise atanamadı.

Öğretmenler 29.08.2016, 00:08 29.08.2016, 15:48
2016 Ağustos özür grubu sonucu oluşan minimum puanlar
ogretmenlericin.com'un buradaki haberine göre İkinci özür grubu ataması yapılacak mı? İl Emri, İlçe Emri olmazsa yüzlerce öğretmen mağdur olacak 2016 Ağustos eş durumu, sağlık özrü, özür grubu tercih kontenjan listesi
2016 Ağustos özür grubu sonucu oluşan minimum puanlar açıklanmalı

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü (İKGM) 2016 Ağustos özür grubu atama sonuçları için bu yıl sürpriz yaptı. MEB, 31.08.2016 tarihinde açıklanması gereken özür grubu atama sonucunu 3 gün önceden açıklayarak özür grubu atama sonucunu merakla bekleyen öğretmenleri sevindirdi.

İL EMRİ/İLÇE EMRİ VERİLMEDİ

Özür grubu atama sonucu istatistikleri Müsteşar Yusuf Tekin tarafından tahmini olarak açıklandı. Yusuf Tekin’in açıklamasına göre özür grubu atama başvurusu yapan yaklaşık 26 bin öğretmenin 19 bini tercihlerine yerleştirildi. Tercihlerine yerleştirilemeyen 7 bin öğretmen mağdur oldu. Şubat 2016 özür grubu atamasında verilmeyen il/ilçe emri, Ağustos 2016 özür grubu atamasında da verilmedi.

7 BİN KİŞİNİN DURUMU

Özür grubu atama sonucu il içinde/il dışında tercihlerine atanamayan yedi bin öğretmenin mağduriyeti il emri, ilçe emri verilmeden giderilemez. Müsteşar Tekin’in kesin bir ifade ile il emri, ilçe emri yapılmayacağını vurgulaması özür grubu ataması sonucu yerleşemeyen öğretmenleri tekrar üzmüştür.

İKİNCİ ÖZÜR GRUBU

MEB personel için özür grubu mağduriyeti ikinci özür grubu ataması  yapılarak giderilmeye çalışılabilir. İkinci il içi atama ve ikinci il dışı atama yapılarak öğretmenlerden gelen taleplere olumlu yaklaşan MEB yöneticilerinin, özür grubundan mağdur olan öğretmenlerin de taleplerine olumlu yaklaşması ve ikinci özür grubu ataması hakkı vermesini temenni ediyoruz.

MİNİMUM PUANLAR

MEB atama sonucu oluşan minimum puanlar açıklandığında MEB sayısal veriler sitesinde yer alacaktır. Özür grubu sonucu oluşan minimum ve taban puanları öğrenmek için TIKLAYINIZ
 
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@