2016 Ağustos Ayında öğretmen ataması yapılacak mı?

2016 Ağustos Ayında öğretmen ataması yapılacak mı? Nabi Avcı açıkladı.

Öğretmenler 11.02.2016, 11:43
2016 Ağustos Ayında öğretmen ataması yapılacak mı?

2016 Ağustos Ayında öğretmen ataması yapılacak mı? Nabi Avcı açıkladı. Ağustos atamaları kaldırıldı mı? MEB Ağustos Öğretmen atamaları kaldırıldı. Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, atamaların artık Şubat ayında yapılmasının planladığını açıkladı. Ağustos ataması bekleyen öğretmenler şokta. İşte o açıklamaların detayları...

 

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, bugün katıldığı televizyon programında önemli olduğu kadar ok açıklamalarda bulundu. 

Yapılan açıklamada Bakan Avcı atamaların artık bundan sonra Şubat ayında yapılmasının planlandığını ve çalışmaların bu şekilde yürütüleceğini belirtti. Dolayısıyla da Ağustos 2016'da bu yıl yapılacağı daha önce duyurulan atamanın olmayabileceğini söyledi.

Atamalar bundan sonra 1 kez Şubat'da yapılacağını belirtti. Dolayısıyla ilk atama 2017 Şubat ayında yapılacak. Yılda bir kez yapılacak atamalar için öğretmen adaylarının umutları sınav öncesinde hayal kırıklığı yarattı.

Bu yıl 22 Mayıs 2016'da yapılacak, öğretmen adayları Ağustos'ta 20 bin atama sayısının bile az olduğunu düşünürken ve hertürlü platdormda seslerini duyurmaya çalışırken şimdi de atamanın iptal olmasından dolayı şokta. Sınavdan dokuz ay sonra atama için başvuru yapacak adaylar atanamadıkları takdirde bir sonraki sınava hazırlanmak için de sadece 3 aylık bir süreleri olacak.

Öğretmenler adaylarının artık bir kpss puanı ile birkez atamalara başvuru yapabileceği bunun haksızlık olduğu düşünüyoruz.Bu şekilde bir atama iptal edilmesi 400 binden fazla öğretmen adayını ve bu yıl mezun olacak yeni adayları şaşkınlık ve hayal kırıklığı içerisinde bıraktı.

Memuruz.net

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret Omni Ticaret
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@