2 Bin 500 Öğrenciye ‘Okula Merhaba' Hediyesi

ANKARA (ANKA) - Yaz tatili boyunca yaptığı tadilatlarla okulları yeni döneme hazırlayan Yenimahalle Belediy...

Öğretmenler 30.09.2015, 10:00
2 Bin 500 Öğrenciye ‘Okula Merhaba' Hediyesi

ANKARA (ANKA) - Yaz tatili boyunca yaptığı tadilatlarla okulları yeni döneme hazırlayan Yenimahalle Belediyesi, 2015-2016 eğitim-öğretim yılının ilk günlerinde de okulla yeni tanışan minikleri yalnız bırakmadı. Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, ilçe genelindeki ilkokullarda birinci sınıf öğrencilerine çanta ve kırtasiye malzemesi dağıttı.

Yenimahalle Belediyesi, bu yıl da geleneği bozmadı ve ailelerin eğitim yükünü azaltmak için harekete geçti. İlçe genelinde belirlenen 15 okuldan toplam 2 bin 500 öğrenciye, içerisinde kırtasiye malzemesi de bulunan çanta dağıtıldı.

Oğuzlar İlkokulu’nda okul sıralarıyla yeni tanışan birinci sınıf öğrencilerini sınıflarında ziyaret eden Başkan Yaşar, hem öğrencilerle sohbet etti hem de miniklere çanta hediye etti. Öğrencilerden derslerine iyi çalışmalarını ve öğretmenlerini üzmemelerini isteyen Yaşar, başarılı bir ders yılı temennisinde bulundu.

Yenimahalle Belediyesi olarak ilçedeki bütün okullara destek verdiklerini kaydeden Yaşar, “Sağlıklı toplum, sağlıklı eğitimden geçer. Bizler de eğitime her türlü desteği veriyoruz. Yaz tatili boyunca toplam 105 okulumuzun eksikliklerini giderdik, her türlü tadilatlarını üstlendik. Yeni eğitim-öğretim yılında da ailelerimize bir nebze de olsa destek olabilmek için 2 bin 500 öğrencimize çanta ve kırtasiye malzemesi dağıtıyoruz. Her yıl geleneksel olarak yaptığımız bu hizmet, hem velileri hem de öğrencileri mutlu ediyor. Çocukların yüzünün güldüğünü görmek de bizi ayrıca memnun ediyor” dedi.

Yeni dönemin hayırlı olmasını dileyerek hem öğrencilere hem de öğretmenlere başarı dileklerini ileten Yaşar, velilerle de ayaküstü sohbet etti. (ANKA)

(HM/ÖZK)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@