19 Mayıs Töreninde Ortaokulda Skandal!

Burhaniye Bahçelievler ortaokulunda diz üstü şortlar ile 19 Mayıs gösterilerinde yer almak isteyen 7. sınıf öğrencilerine okul müdürü tarafından veto.  Burhaniye’de

Öğretmenler 19.05.2015, 20:40
19 Mayıs Töreninde Ortaokulda Skandal!

Burhaniye Bahçelievler ortaokulunda diz üstü şortlar ile 19 Mayıs gösterilerinde yer almak isteyen 7. sınıf öğrencilerine okul müdürü tarafından veto. 

Burhaniye’de 19 Mayıs gösterileri için okul bahçesinde kısa bir dans gösterisi sunmak isteyen Bahçelievler Ortaokulu 7. sınıf öğrencilerine Okul müdürü Mehmet Çelik tarafından baskı yapıldığı iddia edildi.

Bahçelievler Ortaokulu bahçesinde 19 Mayıs Gençlik Ve Spor Bayramı kapsamında dans gösterisi sunmak isteyen kız öğrencilerden oluşan dans gurubunun gösterilerini önce iptal eden okul müdürü, baskılar sonucu zorda olsa izin verdiği iddia edildi.

Edinilen bilgiye göre, “sabah okul bahçesinde toplanan öğrencilerin şortlarının diz üzerinde olduğunu ve bu şekilde bu gösterilere izin verilemeyeceğini söyleyen okul müdürü Mehmet Çelik, velilerin tepkisi ile karşılaştı.

Kararında ısrarcı olan okul müdürü Çelik, ben bu çocukların şortlarının kısa olduğu gerekçesi ile izin vermiyorum. Eğer yine de çıkıp gösterilerini sunarlarsa haklarında gereğini yaparım. Eğer ille de çıkacağız deniyorsa hepsinin kapri giyip çıkmasını istiyorum. Ben bu okulun müdürüyüm. Ben ne dersem herkes uymak zorundadır” dediği iddia edildi.

Bir öğrenci velisi ise, bu dans eden çocuklar arasında benim de kızım var. Bunlar çocuk ortaokul 2. sınıf öğrencisi. Bu nasıl anlayış ben çözemedim. Bu çocuklar gündelikte giydikleri şortlar ile dans etmek istemeleri normal. Ama normal olmayan bir şey varsa oda okul müdürünün tutumudur” dedi.

İddialar üzerine okul müdürü Mehmet Çelik ise, “ben memurum, bu konu hakkında beyan veremem. Açıklamada bulunamam” dedi.

Şenol TORLAK

bahçelievler ortaokulunda skandal

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@