19 Mart 2017 Asli öğretmenliğe geçiş yazılı sınavı sonuçları

19.03.2017 Pazar günü yapılan asli öğretmenliğe geçiş yazılı sınav soruları öğretmenlere zor geldi.

Eğitim 22.03.2017, 10:51
19 Mart 2017 Asli öğretmenliğe geçiş yazılı sınavı sonuçları

19 Mart 2017 Asli öğretmenliğe geçiş yazılı sınavı soruları zordu. Asli öğretmenliğe geçiş yazılı sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak?

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) 2017 yılı asli öğretmenliğe geçiş yazılı sınavı bugün yapıldı. Binlerce adayın girdiği yazılı sınav öğretmenleri mutlu etmedi. Sınav sorularının zor olmasından şikayetçi olan aday öğretmenler emeklerinin karşılığını alamamaktan dolayı tedirgin olduklarını ifade ediyorlar. Asli öğretmenlik yazılı sınavının zor olmasından dolayı girecekleri sözlü mülakata da moralsiz hazırlanan MEB personelleri, asli öğretmenlik yazılı sınavı ve sözlü sınavının sonuçlarına göre başarılı olmayı ümit ediyorlar. Uzun bir süredir bu sınava hazırlandıklarını ifade eden aday öğretmenler MEB’in 19 Mart 2017 asli öğretmenliğe geçiş yazılı sınavı soruları ve cevapları yayınlamasını bekliyor.

SÖZLÜ SINAV

Asli öğretmenliğe geçiş yazılı sınavına giren öğretmenler 27 Mart 2017 ile 27 Nisan 2017 tarihleri arasında sözlü sınava girecekler. Asli öğretmenliğe geçiş sözlü sınavına girmek için yazılı sınav sonuçları beklenmeyecek. Yazılı sınava giren tüm adaylar sözlü sınava girecekler.

SINAV SONUÇLARI

19 Mart asli öğretmenliğe geçiş yazılı sınavı ve sözlü sınavı sonuçları 5 Mayıs 2017 tarihinde açıklanacak. Asli öğretmenliğe geçiş sınavı kılavuzu 5. SINAV SONRASI İŞLEMLER bölümünde yer alan hükme göre iki sınav ayrı ayrı değerlendirilecek. Yazılı sınavın 100 üzerinden, sözlü sınavın 100 üzerinden değerlendirilmesi sonrasında alınan iki puanın aritmetik ortalaması alınacak ve 60 puan ve üstü puan alanlar başarılı sayılacak. Asli öğretmenliğe geçiş sınav sonucu 60 puan altında puan alanlar ise başarısız sayılacak.

Örneğin; yazılı sınavdan 50 puan sözlü sınavdan 78 puan alan aday öğretmenin sınav sonucu puanı (78+50)/2=64 puan olacak ve başarılı sayılacak. Burada kafaya takılan husus yazılı sınavdan da sözlü sınavdan da ayrı ayrı 60 puan ve üzeri alma zorunluluğunun olduğu kanısıdır. Böyle bir zorunluluk kılavuzda yer almamaktadır. 19 mart asli öğretmenliğe geçiş yazılı sınavı soru ve cevapları MEB tarafından yayınlandıktan sonra sizlerle paylaşılacaktır.

19 Aralık 2017 Tarihinde Yapılan Asli Öğretmenliğe Geçiş Yazılı Sınavının Soru Kitapçığı ve Cevap Anahtarları için TIKLAYINIZ

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@