18 yaşında hayatını kaybeden Nihal Şen adına park açıldı

GİRESUN Belediyesi'nin, geçen yıl Giresun Lisesi’ni birincilikle bitiren ancak geçirdiği beyin kanaması sonrasında hayatını kaybeden 18 yaşındaki Nihal Şen'in adına yaptırdığı park hizmete açıldı.

Eğitim 03.06.2017, 18:02
18 yaşında hayatını kaybeden Nihal Şen adına park açıldı

Hakan KABAHASANOĞLU - GİRESUN Belediyesi'nin, geçen yıl Giresun Lisesi’ni birincilikle bitiren ancak geçirdiği beyin kanaması sonrasında hayatını kaybeden 18 yaşındaki Nihal Şen'in adına yaptırdığı park hizmete açıldı.

Kentin Gedikkaya Mahallesi Nihatbey Caddesi'ndeki parkın açılış törene Belediye Başkanı Kerim Aksu, Nihal Şen’in ailesi, Giresun Lisesi’nden öğretmenleri ile vatandaşlar katıldı. Açılışta konuşan Başkan Kerim Aksu, hüznü ve sevinci bir arada yaşadıklarını belirterek, “Nihal Şen, Giresun Lisesi’ni birinci olarak bitirmişti, diplomasını da ben vermiştim. 5 Ağustos’ta yaşamını yitirmesi bizleri derinden üzdü. Ailesine sabırlar diliyorum. Öğretmenlerinin talebi üzerine Nihal kızımız artık bu parkta yaşayacak. Ailesi, arkadaşları, öğretmenleri Nihal’i burada yaşatacak” dedi.

Kızını geçen yıl geçirdiği beyin kanaması sonucu kaybeden baba İmdat Şen ise, “Nihal’i anlatmak mümkün değil. Kızımızın adının yaşatılması için öğretmenlerinin ve arkadaşlarının çabası ile Belediye Başkanımız Kerim Aksu’ya çok teşekkür ediyorum. Bu davranış bizi çok mutlu etti ” diye konuştu.

Giresun Lisesi öğretmenleri adına konuşan Erol Günaydın da, “Başarılı bir öğrencimiz olan Nihal’i kaybetmenin büyük üzüntüsünü yaşadık. Öğretmenimiz Yeşim Cindemir, bir gün Nihal Şen’in ismini yaşatmak için girişimde bulunmayı teklif etti. Belediye Başkanımız bu talebi olumlu karşılayarak adının parka verilmesini sağladı. Bu anlamlı ve vefalı davranıştan dolayı herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Konuşmaların ardından Gedikkaya Nihal Şen Parkı Belediye Başkanı Kerim Aksu ve Nihal Şen’in ailesi tarafından hizmete açıldı.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@