15 Temmuz “Genç Kalemler”in Elinden Kelimelere Döküldü

Kamugundemi.com-Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Türkiye genelinde düzenlenen 15 Temmuz konulu hikâye yarışmasında 15 Temmuz kahramanlığı “Genç Kalemler”in dilinden kelimelere döküldü. Dereceye giren öğrencilerin ödülleri, Muğla Sıtkı Koçman üniversitesi Atatürk Kültür Merkezinde gerçekleştirilen törenle verildi.

Eğitim 18.04.2017, 15:45
15 Temmuz “Genç Kalemler”in Elinden Kelimelere Döküldü

Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğünün genç yazarlar yetiştirme amacıyla yürüttüğü “Genç Kalemler” projesi kapsamında Türkiye genelinde düzenlenen 15 Temmuz konulu hikaye yarışmasının ödül töreni Muğla Sıtkı Koçman üniversitesi Atatürk Kültür Merkezinde gerçekleştirildi.

Muğla Valisi Sayin Amir Çiçek ile İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Celalettin Ekinci, protokol üyeleri ve öğretmen, idareci ve öğrencilerin katılımı ile gerçekleşen törende Muğla Valisi Çiçek “15 Temmuzu bizzat yaşamış bir insan olarak Genç Kalemlerin Dilinden 15 Temmuz hikaye yarışmasına tüm Türkiye’den bu kadar yüksek katılım olması beni gururlandırdı. 15 Temmuzda milletimizin yazdığı destanı gençlerin hikayelerine dökmesi bizi ziyadesiyle​ ile memnun etti.” dedi.

Törende; Karaman Larende Anadolu Lisesi öğrencisi Mehmet Furkan ŞAŞMA'nın eseri Kelebek Dokunuşları birincilik ödülüne, Zonguldak Alaplı İMKB Anadolu Lisesi öğrencisi Dilan YAZICIOĞLU’nun eseri Vatan Uğruna ikincilik ödülüne, İstanbul Vefa Lisesi öğrencisi Aslıhan AYDOĞAN’ın yazdığı Son Bir Ses adlı hikaye üçüncülük ödülüne ve Muğla Milas Gürel Lök Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencisi Yılgörcan GÜÇLÜ’nün yazdığı 15 Temmuz adlı hikaye Muğla İl Milli Eğitim Özel Ödülüne layık görüldü. Katılımcılarla toplu fotoğraf çekiminin ardından tören sona erdi.

Kaynak: KamuGundemi.com
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@