110.000 Öğretmen Açığı ve Memuröğretmen Gerçeği

Asıl meslekleri olan öğretmenliğe ataması yapılmayıp kamuda memur olarak unutulan Memuröğretmenler diyor ki:

Öğretmenler 05.08.2016, 15:10
110.000 Öğretmen Açığı ve Memuröğretmen Gerçeği
FETÖ operasyonu öncesinde Milli Eğitim Bakanlığı'nın net öğretmen ihtiyacı 67.000 'di. Operasyondan sonra yaz döneminde emekli olan öğretmenler ile açığa alınıp meslekten ihraç edilmesi düşünülen öğretmenler ile bu sayı 110.000' nin üzerine çıktı. Ayrıca FETÖ okulları da önce hazineye aktarılıp sonra MEB'e devredilince derslik sıkıntısı da kalmamıştır.
 
POMEMlerdeki paralel FETÖ yapılanması içindekilerin MEB’e geçeceklerine dair kaygıyla gerçek meslekleri öğretmenliğe KURUMLARARASI İLK ATAMA GEÇİŞLERİ KAPATILMIŞ, FETÖcüleri önleme yönetmelik değişikliği mağduru, öğretmenlik kriterlerine sahip tertemiz bu kişilerden isteyenlerin memur kadroları MEB'e öğretmen olarak aktarılmalıdır.
 
15 Temmuz 2016 sonrası yaşananlar sonucunda 110.000'nden fazla ÖĞRETMEN AÇIĞI oluşmuştur.
 
Hazır bu denli öğretmen açığı da doğmuşken asıl mesleğimiz MEB’de geçirilişimizde anlayış bekliyoruz.
 
Öğretmenlik yapma hakkı bulunan ancak yönetmelik değişikliği mağduru kamu personelinden isteyenlerin kadroları halen görevli oldukları illerde ve ilçelerde MEB devlet öğretmeni kadrolarına aktarılmalıdır!
 
4 Yıllık FETÖ-Yönetmelik Mağduru Memuröğretmenler Mutlu Sona Erecek Mi?
 
Yüksek puanlarımıza rağmen öğretmenliğe atamalarımız malum nedenlerle olmayınca yine on binlerce kişi arasından büyük bir emek sarf edip KPSS ile öğretmenlik dışı memurluk kazanarak bir iş sahibi olmayı başarabildik.
 
Ancak ömrümüzün sonuna kadar üniversite lisans diplomalarımızla, yüksek lisans bitirdiğimiz bölümlerle hiçbir ilgisi olmayan memur, VHKİ, bilgisayar işletmeni, şef, zabıt katibi, gümrük memuru, muhafaza memuru, ambar memuru, gişe görevlisi, adliye çalışanı, infaz koruma memuru, kaloriferci, itfaiyeci, şoför, hizmetli,...vs. olarak mezuniyet dışı unvanlarda çalışmak devlet için de muazzam bir kaynak israfı, verimsiz istihdamdır.
 
Yaşlarımız 30, 35, 40’ı aştı ve ilerliyor! Aile birliğimizi-düzenimizi kurmak, önümüzü görmek, yapmak istediğimiz-verimli olacağımız gerçek işimizde mutlu olmak, geleceğimizi planlamak istiyoruz.
 
4 yıllık FETÖ-yönetmelik değişikliği mağduriyetinin memuröğretmenler ile ailelerinin yaşamlarını daha fazla alt-üst etmesine izin verilmemelidir.
 
Hem biz öğrencilerimize kavuşacağız hem de devlet, bütçeye ek yük getirmeden öğretmen açığının bir kısmını, öğretmenlik yapma hakları bulunan, idari-iş deneyimi yüksek, devlet tecrübesi yerinde, halkla ilişkiler yönünde yoğun kazanımlara sahip kamu personeliyle yani memuröğretmenlerle masrafsızca kapatacaktır!
  
Vatanına-devletine bağlı, tertemiz kalmış memuröğretmenlerin mülakatsız-şaibesiz-sözleşmesiz, alın terleriyle, yüksek puanlarla kazandıkları DEVLETTEKİ MEMUR KADROLARININ halen ÇALIŞTIKLARI İL ve İLÇELERDE DEVLET ÖĞRETMENLİĞİ KADROLARINA masrafsızca ve zorunlu hizmetsiz AKTARILMALARI çok yerinde bir karar olacaktır.
 
4 yıllık FETÖ-yönetmelik değişikliği mağduriyetinin memuröğretmenler ile ailelerinin yaşamlarını daha fazla alt-üst etmesine izin verilmemelidir.
 
Memuröğretmenler kamuoyu önünde asla ilk atamacılarla (memur da olmayan henüz yeni mezun) aynı öğretmen alımı havuzunda gereksiz yere karşı karşıya getirilmeden toplu bir kadro kaydırmasıyla halen çalıştıkları illerde anayasal aile birliğinin korunması adına zorunlu hizmetten muaf tutularak çoktan hak ettikleri asıl mesleklerine kavuşturulmalıdır.
 
# Öğretmen Olmaya Hak Kazanmış Kamu Personeli ile Memuriyet Öncesi MEB Özelde Öğretmenlik Yapmış Devlet Memurları
 
NOT: ÖĞRETMENLİK YAPMA HAKKI BULUNAN KAMU PERSONELİ KİMLERDEN OLUŞMAKTADIR?
 
1) Kamu personeli iken üniversitelerin ilgili bölümlerini bitirip öğretmenlik yapma hakkına sahip olmuş aday öğretmen olacak asil memurlar vardır.
 
2) Memuriyette asaleti tasdik edilmiş , memuriyet öncesi MEBe bağlı Özel Öğretim Kurumlarında öğretmenlik yapmış asil öğretmenler ve aday öğretmenler vardır.
Yorumlar (12)
matematikyasamdır 4 yıl önce
Vatanına-devletine bağlı, tertemiz kalmış memuröğretmenlerin mülakatsız-şaibesiz-sözleşmesiz, alın terleriyle, yüksek puanlarla kazandıkları DEVLETTEKİ MEMUR KADROLARININ halen ÇALIŞTIKLARI İL ve İLÇELERDE DEVLET ÖĞRETMENLİĞİ KADROLARINA masrafsızca ve zorunlu hizmetsiz AKTARILMALARI çok yerinde bir karar olacaktır.
muzaffer 4 yıl önce
Bu mağduriyete bir son!!!!!!!!!!!!!
UTKU 4 yıl önce
YAPILAN HAKSIZLIKLAR SON BULMALI ADALET SAĞLANMALI ARTIK. MEMUR ÖĞRETMENLER MAĞDUR EDİLMEMELİ
ali yıldırım 4 yıl önce
memur öğretmenler gerçek mesleklerine aktarılmalıdır. kamu personeli olan bu kişilerden tekrar KPSS sınavına girmelerini istemek adaletsizliktir.
#memuröğretmenlermağdur 4 yıl önce
Emniyet Teşkilatının ihtiyacı olan polis memurlarını yetiştirmek üzere kurulmuş Polis Meslek Eğitim Merkezi POMEMlerdeki paralel FETÖcülerin MEBe öğretmen olarak geçmelerini engellemek için POMEM dışındaki devlet kuruluşlarında gerçek meslekleri öğretmenliğe KURUMLARARASI İLK ATAMA GEÇİŞ sıralarını bekleyen öğretmenlik ölçütlerine sahip tertemiz kamu personeli , FETÖcüleri önlemek için çıkarılan yönetmelik değişikliğinin 4 yıldır mağduriyetini yaşamaktadırlar.


15 Temmuz 2016 sonrası yaşananlar sonucunda 110.000'nden fazla ÖĞRETMEN AÇIĞI oluşmuştur.Hazır bu denli öğretmen açığı da doğmuşken öğretmenlik yapma hakkı bulunan ancak yönetmelik değişikliği mağduru kamu personelinden (memuröğretmenler) isteyenlerin kadroları halen görevli oldukları illerde ve ilçelerde MEB devlet öğretmeni kadrolarına aktarılmalıdır!
AKIN 4 yıl önce
DESTEK
YASİN 4 yıl önce
MEB DE KURUM İÇİ ATAMA İSTİYORUZZZZ..........
kamuda görev yapan öğretmenlik yapma hakları bulunan, idari-iş deneyimi yüksek, devlet tecrübesi yerinde, halkla ilişkiler yönünde yoğun kazanımlara sahip kamu personeliyle yani memuröğretmenlerle masrafsızca öğretmen açığı kapatılabilir.Öğretmenlik yapma hakları bulunan kamu personelinin atama başvurularından hemen önce 31.08.2012'deki MEB Öğretmen Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği değişikliğinden önceki kazanılmış kurum-içi ve kurumlar-arası geçişle devlette öğretmenlik yapma hakları yok edilmemelidir
hüseyin çelik 4 yıl önce
MEB DE KURUM İÇİ ATAMA İSTİYORUZZZZ.......... kamuda görev yapan öğretmenlik yapma hakları bulunan, idari-iş deneyimi yüksek, devlet tecrübesi yerinde, halkla ilişkiler yönünde yoğun kazanımlara sahip kamu personeliyle yani memuröğretmenlerle masrafsızca öğretmen açığı kapatılabilir.Öğretmenlik yapma hakları bulunan kamu personelinin atama başvurularından hemen önce 31.08.2012'deki MEB Öğretmen Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği değişikliğinden önceki kazanılmış kurum-içi ve kurumlar-arası geçişle devlette öğretmenlik yapma hakları yok edilmemelidir
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@