Mert Karaman Haberleri

Mert Karaman Haberleri

Mert Karaman haberleri, haber editörü Mert Karaman tarafından kaleme alınan son dakika haberler bu sayfada.

İŞKUR Profil Oluşturma nasıl yapılır? Adım Adım rehberlik

İŞKUR kaydı yapılmadan İŞKUR hizmetlerinden yararlanılamaz. İŞKUR’un resmi web sayfası üzerinden ücretsiz olarak profil oluşturulabilir. İŞKUR profil oluşturma işlemi için ilk olarak üyelik sözleşmesini kabul etmeli e sonraki adımlarda sizden istenen bilgileri doğru ve eksiksiz şekilde doldurmanız gerekir.

Bir tıkla kontrol edin! Aman dikkat adınıza yatmış unuttuğunuz binlerce liranız olabilir 

Geçmişe dönük başvuru imkanı, hakkı olduğu halde destek ödemelerini almayan vatandaşlara iade hakkı veriyor. Vatandaşlar ilgili kurumlara giderek dilekçe ile başvuru yapmaları halinde kurumlar ödemeleri güncel tutarlar üzerinden yaparlar. Başvuru yapılmayan en çok unutulan 3 desteği de hatırlatıyoruz. 

2022 Kadın Polis Olma Şartları Nelerdir? Kimler Kadın Polis Olabilir?

Kadınların polis olması için ,mesleğin gerektirdiği şartları eksiksiz yerine getirmesi ile mümkündür. Kadın polis olma şartları nelerdir? Polis Olmak İçin Hangi Evraklar Gerekir? Kadın Polis Hangi Rütbeye Sahip Olabilir? İşte tüm detaylar...

Yaş şartsız 2023 emeklilik yasası! Bu EYT dosyası ilk defa gün yüzüne çıktı

Yaş şartı olmadan EYT emeklilik yasası için bu formül ilk defa basında yer aldı. Bakanlığın düzenleme çalışmasına göre EYT kapsamında yer alacak olan yüz binlerce kişi SGK prim günü tamamlamış olması ve sigortalılık gün sürecinin dolmasıyla vatandaşlar emekli edilecek. EYT 2023 dosyasında yer alan emeklilik formülü ve basına sızan şartlar...

1990 1995 1997 1999 2008! 49'dan 65'e emeklilik yaş hesabı SGK 2022 mevzuatıyla sigorta prim gün tablosu

1990 ile 1999 arası, 1999 2002 ve 2008 dönemlerinde ve 2008 sonrası işe girenler için SGK emeklilik yaş hesabı hem kadın çalışanlar hemde erkek çalışanlar için yaptık. İlk SGK prim ödeme tarihine göre kimin kaç yaşında emekli olabileceğini yıllara göre hesapladık. Çalışma hayatında yer alan tüm kadın ve erkeklerin bilmesi gereken SGK ilk işe giriş tarihi ile yaş şartı olmadan emeklilik hakkına dair detayları da haberimizde paylaştık. İşte emekli olmayı bekleyen herkesi kapsayan 2022 emeklilik mevzuatı.

T.C. kimlik no son hanesine dikkat! Günü sakın kaçırmayın kurban parası ödenecek

e-Devlet üzerinden kurban parası başvuru işlemleri için T.C. kimlik no son hanesine göre işlem yapılacak. Tek seferlik kurban parası almak isteyen için başvuruların nasıl yapılacağı, ödemeler için hane gelir şartı ve diğer koşulların ne olduğu, Cumartesi ve Pazar günü başvuru yapacaklar için başvuru adresi haberimizde. Kurban'da bakanlıktan destek almak isteyenler için bilinmesi gereken tüm ayrıntılar Kamu Gündemi'nde. 2022 kurban destek parası...

Evi olmayan memurlar dikkat! Yüzde 25 peşinat ve taksitli lojman satışlarında öncelik hakkınız var

Kamu personelleri için lojman satışları çok uygun fiyat ve taksitle ev alma imkanı sunuyor. Kamu personelleri için önceliklik alım hakkı da uygulayan kurumlar ilk satışları memurlara yapıyorlar. Evi olmayan memurlar için lojman alımlarının ve hangi şartlarla yapılacağını, sunulan taksit olanaklarını Kamu Gündemi olarak paylaşıyoruz.

50 55 60 KPSS'yle! Kadrolu belediye memuru alım ilanları 7 Şehir listede

7 şehirde il ve ilçe belediyelerine 50, 55 ve 60 KPSS puanıyla kadrolu memur alımı yapılacak. Lise, önlisans ve lisans mezunları için memur olma şansı veren duyurularda çok sayıda açık kadro bulunuyor. İtfaiye Eri, Zabıta Memuru, Tahsildar, VHKİ Memuru, Büro Memuru kadrolarında belediyelerde çalışmak isteyenler için yayımlanan ilanlar ile başvuru işlemlerinin nasıl yapılacağına dair tüm ayrıntılar Kamu Gündemi olarak haberimizde. İşte Haziran 2022 sonu Temmuz ayı başı belediyeye memur alım ilanları.

Malulen Emeklilik Şartları 2022! Başvurusu, Şartlar ve Hastalıklar

Sosyal Güvenlik Kurumu’nun 25221 sayılı yönetmeliği ile malulen emekli olma koşulları belirlenmiştir. Bu noktada, çalışma gücünü kaybeden, vazifesini yerine getiremeyecek çalışanlar, malulen emekli olabiliyor.

0-6 Yaş Arası Çocuk Sahibi Olanlara 45 TL Ödenek Açıklandı! Şartlı Sağlık Yardımı Nedir?

Devletin şartlı sağlık yardımı verme koşullarının tümünü yazımızda sıraladık. Şartlı sağlık yardımının alınabilinmesi için gerekli olan şartların yanında talep edilen evrakların neler olduğuna ulaşabilmek için yazımızdan yararlanabilirsiniz. 

Anestezi uzmanı nedir nasıl olunur? Başvurusu ve Şartları

Anestezi uzmanı olmak için kişinin Tıp fakültesinden mezun olması gerekir. Kişi fakülteyi bitirdikten sonra TUS sınavına gitmeli ve anestezi uzmanlığı üzerinde eğitim almalıdır.

Evi Kentsel Dönüşüme Girenlere Kira Desteği Veriliyor! Kentsel Dönüşüm Kira Yardımı Nasıl Alınır?

Kentsel dönüşüm kira yardımı nasıl alınır, kira yardımı nedir ve kira yardımına başvuru şartları nelerdir konuları aşağıdaki metinde yer almaktadır. Bu metni inceleyerek kira yardımına başvuru yapabilirsiniz.

Türk Eğitim-Sen Öğretmenlik Meslek Kanunu’nda Yer Alan Sınav Şartının Kaldırılması İçin Danıştay’a Başvurdu

Türk Eğitim-Sen, 3 Şubat 2022’de kabul edilen Öğretmenlik Meslek Kanunu’nun  uygulanmasına yönelik “Aday Öğretmenlik ve Kariyer Basamakları Yönetmeliği” nin iptali için 25.05.2022 tarihinde Danıştay’a başvurdu.

Göç İdaresi Başkanlığı İŞKUR Üzerinden Çok Sayıda Personel Alacak! Başvuru Şartları ve Detayları Belli Oldu!

İçişleri Bakanlığı bünyesinde faaliyet gösteren Göç İdaresi Başkanlığı İŞKUR üzerinden 60 sürekli işçi alacak! İşte başvuru tarihleri ve şartları…

2022 Jandarma Uzman Erbaş Olma Şartları Nelerdir? Başvuru İçin Gerekli Evraklar

Jandarma uzman erbaş olmak için gerekli şartlar ve Jandarma uzman erbaş olma süreci ile ilgili tüm detaylar haberimizde anlatılmıştır.

25 Yıllık Ev Hanımlarına Emeklilik Şartları Nelerdir? Kimler Prim Ödeyerek Emekli Olabilir?

25 yıllık ev hanımları için emeklilik şartları, temel olarak kadınların yaşları ve evlilik tarihlerini çerçevesinde şekillenir. Buna göre minimum 50 yaşında olan, 25 yıl ve üzeri evli olan ev hanımlarına emekli olabilmeleri adına fırsat sunulur.

Toplam 92 haber.